Papež na Instagramu lajknul polonahou brazilskou modelku. Je z toho skandál

Přidat na Seznam.cz

Před několika dny byl celý svět v šoku, že si papež František oblíbil obrázky brazilské modelky. Natalia Garibotto publikuje pikantní fotografie, z nichž jedna se měla líbit samotnému vatikánskému hierarchovi. Brazilka má na sobě katolickou uniformu. Nyní Vatikán zahájil vyšetřování.

Tento skandál způsobil, že se Vatikán rozezlil. Jde o nevinné obdivování kouzla brazilské modelky Natálie Garibotto, která se měla líbit samotnému papeži Františkovi na sociální síti Instagram. Papež František tam otevřel účet před 4 lety a mnozí ho chválili za to, že je moderní. Papež má však příliš nabitý program, než aby řešil své účty na sociálních médiích, ale jeden z jeho správců očividně ulpěl na fotografiích Natálie Garibotto, kde ji lajknul v kostýmu katolické školačky. Jeden z fanoušků modelky si všiml kontroverzní sympatie a případ zveřejnil. Skandál zasáhl Vatikán.

Zdroje blízké vatikánským představitelům v úterý uvedly, že probíhá interní vyšetřování s cílem zjistit, jak se stalo, že se fotky modelky Garibotto líbily. Je známo, že účet 27-leté modelky sleduje více než 2,3 milionu lidí a papežův účet, který je ověřen jako jeho oficiální, není mezi sledujícími.