Panamera Turbo S E-Hybrid. Jak silné je nové Porsche?

Přidat na Seznam.cz

S vozem Panamera Turbo S E-Hybrid představuje výrobce sportovních vozů poprvé vlajkovou loď varianty jedné ze svých modelových řad s plug-in hybridním pohonem. Turbo S E-Hybrid je nejvýkonnějším modelem v řadě Porsche Panamera.

Motor V8 Turbo je zde kombinován s elektrickou jednotkou, což má za následek výkon 680 koní. Panamera Turbo S E-Hybrid poskytuje točivý moment 850 Nm.

Elektromotor je poháněn energií z vodou chlazené lithium-iontové baterie s kapacitou 14,1 kWh. Nabíjení baterie umístěné vzadu elektřinou ze zásuvky 230 V (10 A) trvá 6 hodin. Tato doba se zkracuje na 2,4 hodiny, když se místo standardní 3,6 kW a zásuvky 230 V (32 A) použije volitelná palubní nabíječka o výkonu 7,2 kW. Proces nabíjení lze zahájit časovým spínačem systému Porsche Communication Management (PCM) nebo aplikací Porsche Connect pro chytré telefony a Apple Watch. Panamera Turbo S E-Hybrid je navíc vybavena přídavnou klimatizací k chlazení nebo ohřívání kabiny i při nabíjení.

Stejně jako u všech modelů Panamera druhé generace přenáší sílu na kola 8-stupňová převodovka Porsche Doppelkupplung (PDK). Standardně je model vybaven adaptivním pohonem všech kol Porsche Traction Management (PTM).

Výsledkem je, že vůz zrychlí z 0 na 100 km / h za 3,4 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 310 km / h. Strategie podpory Gran Turismo se čtyřmi pohony vychází ze superauta 918 Spyder. V evropském testovacím cyklu (NEDC) spotřebuje vlajková loď Panamera v průměru 2,9 l / 100 km. Dojezd modelu v čistě elektrickém režimu dosahuje 50 km.

Standardně nabízí Panamera Turbo S E-Hybrid mimo jiné 21 kola z lehké slitiny 911 Turbo. Základní specifikace zahrnuje také parkovací klimatizaci, adaptivní aerodynamiku a tříkomorové vzduchové odpružení s technologií Porsche Active Suspension Management (PASM).

Panamera Turbo S E-Hybrid se standardně dodává se vzduchovým odpružením. Model Panamera Turbo S E-Hybrid stojí 5 380 000 Kč. Za Panamera Turbo S E-Hybrid Executive budete muset zaplatit 5 774 000 Kč.