Osmdesátá léta opět žijí v letních tričkách

Přidat na Seznam.cz

Vzory, grafika a jarní barvy připomínají legendární desetiletí a jeho bujarý styl.

Značky stále častěji volí to, co bychom mohli nazvat novým vintage, tedy módu, která se již neohlíží 50 a více let zpět, ale obrací se k bližším a relativně nedávným desetiletím. Zejména osmdesátá léta zažívají v posledních jarních kolekcích (opětovný) rozkvět, kdy barvy, grafika a střihy charakteristické pro toto období vnášejí do dnešního šatníku paradigmatickou náladu osmdesátých let. Symbolem tohoto estetického oživení se stala zejména trička, jejichž sportovní vzory jako by značky vytáhly oběma rukama ze šuplíku vzpomínek. Veselé, barevné a s nádechem undergroundové nálady, která nikdy nezklame, to je 5 triček s potiskem inspirovaným 80. léty, která si teď můžete koupit.

Tričko s posádkovým výstřihem, logem a žebrovaným lemem Saint Laurent
Saint Laurent vychází z nezaujaté lásky ke sportu v osmdesátých letech a nabízí tričko inspirované fotbalovými dresy. Čistě bílý bavlněný oděv s výraznými logy značky na přední straně v zářivě modré barvě, stejně jako názvy univerzitních týmů, je zakončen žebrovanými detaily v modré a červené barvě, které zdobí límec a okraje rukávů, což je jednoduchá forma, díky níž jsou vlastní detaily jeho silnou stránkou. Skvěle se hodí na volný čas, ale lze ji nosit i do kanceláře s tmavě modrými kalhotami chino a šněrovacími botami.

Tričko Gucci 80’s Multicoloured Pop Graphic
Bezstarostný a barevný přístup značky Gucci, která v kolekci Love Parade oslavuje mýtus amerického snu a jeho lesku. Konkrétně toto tričko připomíná slunečné dny v Kalifornii 80. let, kde se pozitivně snoubí rock, pop a film. Bavlna tohoto modelu rovného střihu má zářivě vitamínově oranžový odstín, zatímco na spodním díle se vyjímá jasný potisk se stylizovaným panoramatem palem zalitých sluncem jako pohlednice (přísně vintage) se západem slunce na moři.

Givenchy Tričko s potiskem Oversized Jersey
Givenchy se rozhodla oslavovat neformální a nekonformní stránku osmdesátých let. Módní dům proto zvolil široký, volný model z bavlny v intenzivním odstínu světle modré. To, co ji zdobí a rozjasňuje, je jistě grafika s efektem tie-dye, jejíž střed tvoří žlutá skvrna s abstraktním světlem, v jejímž středu se elegantním písmem objevuje nápis s logem značky.

Tričko Prada s lesklým geometrickým potiskem
Prada hraje na extrémní barevné kontrasty, jak se na módu 80. let sluší. Pro svou jarní kolekci proto značka zvolila drastické spojení černé bavlny v základu s růžovým pruhovaným vzorem s téměř lakovaným efektem, který vytváří paralelní směs matných a lesklých textur. Svetr nadměrné velikosti a měkkosti se hodí ke streetovým a sportovním outfitům s retro vkusem a skvěle se hodí k černým nylonovým cargo bermudám, rovněž značky Prada.

Tričko Burberry Caramel Abstract Design
Abstraktní, undergroundové pojetí charakterizuje tričko Burberry, nadměrný model z béžového bavlněného žerzeje, jehož grafika navazuje na geometrické potisky z 80. let. Design je měkký a volný, s plynulým střihem, který se odráží ve vzoru klikatých vln v karamelové barvě vytištěných na látce. Toto tričko s retro a zároveň moderním nádechem je experimentem kreativního ředitele značky Riccarda Tisciho, který pro tuto sezónu zvolil svobodu projevu, v níž se mísí vkus a minimalismus, a je ideální k nošení s úzkými džínami, nízkými teniskami a kbelíkovým kloboukem.

Zdroj: Redakce, Saint Laurent, Gucci, Burberry, Prada, Givenchy