Nový průzkum o nezadaných říká, že stabilita je sexy. Nezadaní chtějí emocionální zralost více než vzhled, sex nebo peníze

Přidat na Seznam.cz

Každý rok za posledních jedenáct let, on-line seznamovací gigant Match provádí průzkum amerických singles (svobodných), známý jako „Singles v Americe“ studie. Zde jsou pozoruhodné výsledky. Myslíte, že by se daly tyto výsledky použít i u nás? I zde totiž fenomén singles vzkvétá.

Není žádným tajemstvím, že pandemie a následná karanténa změnila naše životy v malém i velkém, ale ti z nás, kteří sledují seznamovací scénu, byli obzvláště zvědaví, jak COVID-19 změnil způsob, jakým se obecně ve světě randí. Ukázalo se, že jsme se těšili oprávněně, protože výsledky letošního průzkumu ukazují, že se spousta věcí změnila.

Priority nezadaných mužů a žen se posunuly od krátkodobých k dlouhodobým a s tímto posunem došlo i k přeskupení priorit. Fyzická atraktivita ztratila na důležitosti a do popředí se dostávají jiné faktory, včetně komunikace, důvěry a smyslu pro humor.

Hlavní vědecká poradkyně společnosti Match, doktorka Helen Fisherová, to vyjádřila takto: „Současný duch doby je špatný. Vzhled je out, emocionální zralost je in. Stabilita je nově sexy. COVID nám sice zpustošil život, ale zároveň vyvolal momentální posttraumatický růst. Nezadaní přehodnotili sami sebe a své plány. Dospěli. Zlí kluci a holky jsou pasé; dnešní singles chtějí vzdělané, úspěšné, uzemněné, otevřené a oddané partnery – což je reset, který zvýší stabilitu rodiny na další desetiletí.“

To je skvělá zpráva pro romantiky, kteří byli frustrovaní z náhodného a nikam nevedoucího charakteru mnoha online seznamek.

V datech je také patrný zábavný zvrat: zejména muži přesouvají své priority směrem k vzdělanějším a finančně stabilnějším ženám, které jsou připraveny na dlouhodobý vztah. Match to označuje jako „Clooneyho efekt“ na počest věčně svobodného herce, který se nakonec usadil se ženou, jejíž seznam kariérních úspěchů je delší než Clooneyho životopis.

Je to konec jednorázovkám?

Tento průzkum přináší spoustu důkazů o často přehlíženém romantismu mužů. Například muži (53 %) častěji uváděli, že na druhém rande pocítili citové pouto, než ženy (38 %), a 38 % mužů vyjádřilo ochotu navázat vztah na dálku, zatímco u žen to bylo jen 29 %.

Závěr: V tomto průzkumu se ukázalo, že navazování vztahů s partnery je velmi obtížné: Nejnovější průzkum společnosti Match ukazuje, že emocionální zralost, finanční stabilita a smysl pro humor jsou nyní mnohem důležitější než pouhý fyzický vzhled.

Pokud jste tedy osamělý singl a hledáte svůj protějšek, ujistěte se, že máte svůj život v pořádku, než začnete někomu psát, protože muži, kteří mají svůj život pod kontrolou, jsou najednou horkým zbožím.

Zdroj: askmen.com