Měli bychom nosit košili zastrčenou nebo ne?

Přidat na Seznam.cz

Jak nosit košili? Na kalhotech nebo zastrčenou v kalhotách? Existuje vůbec nějaké pravidlo, kterým se toto řídí? Na všechny otázky si odpovíme v našem článku.

Rozhodnutí zda nosit košili zastrčenou nebo ne, může být těžší než se na první pohled zdá. Mnoho mužů by to sice neřeklo, ale tuto otázku řeší neustále dokola, při každé jedné košili. Jak se tedy vyznat v košilích a umět jednoduše říci, zda košili nosit zastrčenou nebo ne?

Vše se odvíjí od spodního lemu košile. Už velmi dlouhou dobu platí jednoduché pravidlo, že košile s oblým spodním lemem se nosí zastrčené. Existují však i v tomto případě výjimky, avšak pouze tehdy, pokud je košile dobře vypasovaná a sedí perfektně, hlavně její délka.

Správná délka nezastrčené košile
Pokud chcete nosit košili nezastrčenou, její přední strana by měla sahat přibližně do poloviny zipu poklopce na kalhotách. Zároveň by měla zadní strana košile sahat přibližně do poloviny zadku.

Foto: Daniel Fernandez / Unsplash.com

Vše co bude kratší, bude na vás vypadat jako po starším bratrovi, naopak delší košile vás budou zkracovat a budete vypadat neupraveně. Toto pravidlo délky vrchní části oděvu můžete použít také u polo triček (polo košilí) či klasických triček. Určitě si neoblékejte trička pouze po opasek. Nechceme vidět vaše pozadí při každém pohybu.

Událost, na kterou jdete
Účastníte se oficiální večeře nebo se chystáte na svatbu? I když na pozvánce není uveden dress code, je nevhodné přijít v nezastrčené košili. Stejně pracovní pohovor nebo obchodní setkání, nejsou to vhodné události k nošení nezastrčené košile.

Naopak, pokud míříte na večírek, neformální setkání z vysoké školy, sportovní utkání nebo do baru, to jsou místa, kde můžete nosit košili i venku z kalhot. Vždy se však ujistěte, že na pozvánce není uveden dress code. Můžete si dát záležet na výběru kvalitní košile, pokud však budete oblečený nevhodně, zbytečně přitáhnete pohledy a můžete se cítit nepříjemně.