Několik běžných důvodů, proč muž nechce mít sex

Přidat na Seznam.cz

Pokud muž nechce mít sex, důvod je psychický, fyzický nebo je ve vztahu nějaký problém. Vztah může být bez sexu, ale ve většině vztahů je sex důležitou součástí vztahové pohody. Když muž nechce mít sex, může to být způsobeno řadou věcí.

Zde je několik důvodů, proč někdy muži nechtějí sex. Hodně žen si to o nás myslí, ale nejsme stroje, které se zapnou na povel. Někdy prostě nemůžeme tak, jak bychom chtěli!

Jeho práce mu stojí v cestě

Když je muž vášnivý ve své práci, může se stát, že mu práce stojí v cestě a sex se nekoná. Proto by se měl naučit sladit své pracovní a osobní povinnosti.

Může mít nízkou hladinu testosteronu

Hladina testosteronu klesá s věkem přibližně o 0,4-2 % každý rok po třicítce. Přibližně 13 % mužů má problémy s produkcí testosteronu. Kromě nízkého libida mohou příznaky nízké hladiny testosteronu zahrnovat nízkou energii, špatnou náladu, únavu, úbytek svalové hmoty a dokonce i erektilní dysfunkci.

Může mít mužskou menopauzu

Když muž dosáhne věku menopauzy, začne klesat i hladina testosteronu. Menopauza však u mužů neprobíhá tak rychle jako u žen.

Sleduje příliš mnoho porna

Výzkum ukazuje, že muži, kteří sledují příliš mnoho porna, jsou nespokojeni se sexem, který mají se svou partnerkou.

Může ho trápit, že nemá sex nebo že ho nemá dostatek

Předčasná ejakulace a opožděná ejakulace mohou být častými problémy mužů s erektilní dysfunkcí a mohou mít vliv na jejich jistotu, že sex probíhá dobře. Pak už možná ani nebude chtít zkoušet, zda sex probíhá dobře nebo ne.

Může mít zdravotní potíže

Důvod, proč nechcete mít sex, může souviset se zdravotním stavem. Například cukrovka urychluje sexuální úpadek u mužů až o 15 let.

Může mít nadváhu

Nadváha vám může také vzít sexuální touhu. Obezita a nedostatek pohybu ke zvýšení sexuální dysfunkce u 43 % žen a 31 % mužů.

Může být vystresovaný

Extrémní stres vás může připravit o sexuální apetit, přinejmenším dočasně.

Má pocit, že to zvládne sám

Pokud k sexu nepotřebuje partnerku, může příliš masturbovat.

Nedostatečná fyzická intimita ze strany partnera

Nezájem muže o sex může být způsoben tím, že mu partnerka neprojevuje dostatečnou náklonnost. Nedostatek fyzické intimity ho může zbavit touhy po sexu.

Cítí se opuštěný

Pokud muž dostal v životě mnohokrát kopačky, může se snadno cítit opuštěný i ve vztahu, takže kvůli tomu nechce mít sex.

Má někoho jiného

Našel si jiný objekt své touhy.

Ve vztahu jsou problémy

Pokud vztah nefunguje, nemusí být ani chuť na sex.

Pije příliš mnoho alkoholu

Alkohol je považován za „tlumič“ nervového systému, který může ovlivňovat nejrůznější věci v těle, včetně sexuální touhy. Jeho užívání má také vliv na cévní systém, což může přímo ovlivnit průtok krve v celém těle, včetně oblasti genitálií, což mu například znemožňuje erekci.

On prostě nechce mít sex

Ne každý má rád sex tak, jak je obvyklé. Pokud se muži sex nikdy nelíbil, možná se mu nebude líbit nikdy.

Zdroj: redakce