Nejžádanější kus oblečení na světě? Je to tato bunda

Přidat na Seznam.cz

Kultovní bunda The North Face z 90. let 20. století dostala nový dech díky své popularitě u influencerů a poptávkou po nostalgii.

Nárůst popularity oblečení The North Face je pozorovatelný již několik let, ale s příchodem letošní zimy máme co do činění s explozí poptávky. Bunda Retro Nuptse Down z roku 1996, kterou The North Face poprvé představila v obchodech v 90. letech, se stala nejvyhledávanějším kouskem oblečení na světě.

Foto: North Face

To je výsledek čtvrtletní zprávy vyhledávače módy Lyst, který připravil seznam nejvyhledávanějších a zakoupených produktů. Bunda Nuptse jako první produkt v historii zvítězila v kategoriích pánského i dámského oblečení.

Nuptse: Bunda North Face je opět populární
Autoři zprávy mimo jiné naznačují, že bunda je tak populární poptávkou po nostalgii 90. letech, která pomohla The North Face dobýt sociální média. Důležité jsou také technické parametry a také skutečnost, že Nuptse je výrazně levnější než jiné módní výrobky v této kategorii, které se také dostaly do první desítky – tedy například bundy Moncler, Stone Island nebo Canadian Goose. Počet vyhledávání péřových bund se v posledním čtvrtletí roku 2020 zvýšil o 174%.