Nejvíce českých sportovních boháčů je mezi hokejisty, avšak do své plné kapsy je strčí Satoranský

Přidat na Seznam.cz

Magazín Forbes vydal jako každý rok žebříček nejbohatších sportovců. V posledních dvanácti měsících se z českých zástupců nejvíce finančně dařilo tradičně hokejistům a fotbalistům, avšak největší částku si na konto připsal basketbalista Tomáš Satoranský. Forbes vytvořil žebříček nejen podle platu, ale i na základě peněz od sponzorů.

Hrát v NBA je nejenom splněný sen všech basketbalistů, ale také trefa do černého, co se týká finančního příjmu. A proto je pravděpodobné, že po odchodu Tomáše Satoranského ze zámořské soutěže do španělské Barcelony se kapitán české reprezentace odsune z nejvyšší příčky českých bohačů (242 milionů korun). Avšak jsou důležitější věci než peníze, např. stabilní místo v základní pětce a úspěchy v Eurolize.

Jakub Voráček se udržuje mezi nejlépe placenými českými sportovci (181 milionů korun) navzdory (nebo možná díky) loňskému přestupu z Philadelphie do Columbusu.

David Pastrňák – 170 milionů korun. O deset milionů méně si připsala naše současná největší hokejová hvězda. Spekuluje se o jeho přestupu z Bostonu, kde hraje od začátku své zámořské kariéry, což by klidně i mohlo znamenat být už v příštím roce největším českým sportovním boháčem.

A máme zde prvního fotbalistu – Patrika Schicka (148 milionů korun). Naše útočná megahvězda, která se vyrovná v bundeslize těm největším střeleckým velikánům, se jistě brzy dočká i luxusnějšího angažmá než je to současné v Leverkusenu. A pak přijde ještě větší balík.

Tak dlouho se spekulovalo, kam Tomáš Hertl ze San Jose přestoupí, až se nakonec stala ta nejméně očekávána věc. Hokejový šikula nakonec ve třetím největším městě v americkém státě Kalifornie zůstal. A mimochodem vloni si vydělal 129 milionů korun.

Na 6. až 10. místě jsou Ondřej Palát (hokej – 126 mil.), Jakub Vrána (hokej – 113 mil.), Tomáš Souček (fotbal – 112 mil.), Dominik Kubalík (hokej – 95 mil.) a Matěj Vydra (fotbal – 85 mil.). Sportovní fandy jistě trochu překvapí posledně jmenovaný fotbalista, který sice už několik let hraje v anglické Premier League, ale zatím se mnoho neprosazuje a nastupuje spíše jako střídající hráč či je věčně zraněný…

Nejbohatší českou sportovkyní je tenistka Karolína Plíšková, která si během loňského roku vydělala 68 milionů korun, což jí řadí na celkové 17. místo. Další ženou je pak opět tenistka Barbora Krejčíková (23. příčka – 56. mil.). Třetí stupínek mezi bohatými sportovkyněmi patří znovu zástupkyni bílého sportu a to Kateřině Siniakové – 30. milionů Kč.

Zdroj: redakce, forbes.cz , isport.cz