Nejlepší životní lekce pro muže – co vás otec zapomněl naučit: Většina lidí omezila své myšlení a cítila by se mnohem lépe, kdybyste i vy omezili myšlení své

Přidat na Seznam.cz

Mladý muž možná zná pravidla, ale moudrý starý muž zná životní lekce, které se za každým z nich skrývají. Porušování pravidel není bolestivé, ale objevování následků tvrdým způsobem často může být.

Každý muž, který se chce stát v životě úspěšným, musí pochopit jednu univerzální pravdu: Aby člověk mohl růst, musí být nejprve ochoten poučit se z vlastních chyb. Ego a strach jsou však asi dvě největší překážky, které tomu brání.

Obě dvě vedou mnoho dnešních mužů do života plného utrpení, nedostatku štěstí a zoufalství. Pro některé bez mužského vzoru je pochopení tohoto konceptu téměř nemožné, protože je to v první řadě nemá kdo naučit.

Ve skutečnosti se všichni učíme základy už v dětství; věci jako dobro vs. zlo, přebírání odpovědnosti atd. přicházejí přirozeně. Většinu těchto myšlenek máme v mozku pevně zakódovanou od narození nebo se je učíme tak opakovaně, že je dokážeme plně pochopit.

Přesto to, co v tomto světě odděluje úspěšné muže od neúspěšných, je to, jak dobře přecházejí z dětí do mladých mužů a dále. Pravdou je, že většina nejdůležitějších a nejbrutálnějších životních lekcí se objevuje později v dospělosti.

Jsou to exponované okamžiky, kdy jsme postaveni do režimu přežití a nuceni činit vlastní rozhodnutí a vyrovnat se s každým výsledkem, kdy se konečně začínáme učit. Jak se setkáváme se svými chybami, nakonec si musíme uvědomit, že jim nemůžeme uniknout, ale pouze je přijmout.

Některým mužům může trvat celý život, než tento koncept pochopí.

S ohledem na to bychom se s vámi níže rádi podělili o nejlepších životních lekcí pro muže. Nenajdete zde seznam obecných pravidel, kterými byste se měli řídit; místo toho zde najdete koncepty, které objevily celé generace mužů. Pokud chcete vědět, jak svět funguje a jak může fungovat ve váš prospěch, když rostete jako muž, pak jsou tyto lekce určeny právě vám.

1. Většina lidí omezila své myšlení a cítila by se mnohem lépe, kdybyste i vy omezili myšlení své

Jste výsledkem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času. Musíte si dávat pozor na to, komu se necháte vystavit. Jak budete stoupat vzhůru a dosahovat svých cílů, lidí kolem vás, kteří se pokoušejí o totéž, bude stále méně a méně.

Raději totiž zůstanou v režimu usnadnění neboli šedém průměru a vidět, jak se váš úspěch stává skutečností, je jim nepříjemné. Riziko je k smrti děsí, protože je mimo jejich komfortní zónu a vyžaduje skutečné úsilí. Pokud vás mohou přetáhnout zpět na svou nižší úroveň, věřte, že to udělají všemi možnými prostředky.

2. Rozptýlení je to, co nakonec zabíjí sny

Dovolená, prázdniny, nové hračky, koníčky, zábava atd. vám podávají pomocnou ruku při odvádění pozornosti od vašich cílů. Je snadné se ztratit, když strávíte pět minut na Facebooku nebo na fórech, nicméně když to děláte stále dokola, sčítá se to! I kdyby to byly jen dvě hodiny hraní golfu nebo hodinová večeře ve městě, než se nadějete, je celý den pryč. Jinými slovy, promarněný! Zaměřte se na věci, které jsou důležité a mají význam pro dosažení vašich cílů.

Pokud je vaším snem postavit dům, dvouhodinové sledování televize každý večer vám k tomu nepomůže! Pomůže vám k tomu skutečná práce. Můžete buď podlehnout rozptýlení, nebo přijmout oběti a vyhnout se pokušení.

3. Existují způsoby, jak se dostat téměř kamkoli, kam chcete, pokud opravdu chcete

Vytvořte si vlastní štěstí. Nemůžeš celý život čekat na přání, jinak skončíš jako zkrachovalý, nešťastný hlupák, který je úplně sám. Pokud chcete skutečně získat nějakou věc, dosáhnout cíle nebo proměnit sen ve skutečnost, musíte vynaložit práci a zaplatit cenu činu. Dokud budete mačkat spoušť, bez ohledu na to, jak dobře míříte; nakonec se trefíte.

To byly lekce 1-3. V příštím díle se dostaneme dál.

Zdroj: Nextluxury