Nejlepší sexuální polohy pro ženský orgasmus odhaleny! Vědci tvrdí, že nejúčinnější je misionář s polštářem

Přidat na Seznam.cz

Často je vnímána jako nejnudnější sexuální poloha, ale nová studie může misionářskou polohu ukázat v novém světle. Vědci odhalili, že misionářská poloha je nejlepší pro dosažení ženského orgasmu, pokud použijete polštář.

V nové studii vědci ze soukromé gynekologické kliniky New H Medical v New Yorku hodnotili průtok krve klitorisem při oblíbených polohách včetně misionářské, vsedě čelem k sobě a při penetraci zezadu.

Jejich zjištění ukazují, že průtok krve klitorisem je největší, když je muž při misionářské poloze nahoře a pod pánví ženy je umístěn polštář.

„Údajné výhody různých koitálních poloh jsou popisovány v mnoha časopisech, knihách a na veřejných fórech,“ napsal tým vedený doktorkou Kimberley Lovieovou.

Existuje však jen málo vědeckých výzkumů, které by hodnotily souvislost mezi různými koitálními polohami a jejich schopností vyvolat ženský orgasmus.

Vědci pomocí ultrazvukového skeneru zkoumali dobrovolný pár, který se po dobu 10 minut věnoval sexu v pěti oblíbených polohách.

Vybrané polohy byly: tváří v tvář/žena nad sebou, vsedě/tváří v tvář, tváří v tvář/muž nad sebou (s polštářem a bez polštáře) a v kleče/vzadu.

„Cílem bylo porovnat průtok krve klitorisem před a po souloži v každé z pěti poloh po standardizované době,“ vysvětlili výzkumníci. „Poloha vkleče/zezadu způsobuje nejmenší množství přímého kontaktu s klitorisem a vedla k zanedbatelnému zvýšení průtoku krve ve srovnání s polohami tváří v tvář,“ napsali vědci.

Největší zvýšení průtoku krve do klitorisu však způsobila poloha tváří v tvář a s polštářem pod pánví ženy.

„Polštáře prodávané za tímto účelem, často označované jako ‚sexuální polštáře‘ nebo ‚polohovací polštáře‘, jsou obvykle pevné a mají tvar klínu, který poskytuje přesnější a konzistentnější úhel pánevní polohy než běžné polštáře do postele,“ vysvětlili vědci.

Přidání polštáře podle vědců umožňuje ženě upravit míru kontaktu mezi klitorisem a partnerem.

„Kromě zvýšení množství kontaktu a tlaku na klitoris mohou polštáře zvýšit hloubku průniku,“ dodali vědci.

Zdroj: dailymail.co.uk