Nejlepší obrana je útok aneb jak uštědřit devastující úder

Přidat na Seznam.cz

Každý člověk se během svého života dostane do situace, kdy může být nutný boj zblízka. Každý muž proto potřebuje mít arzenál nástrojů, s nimiž může v boji proti útočníkovi pracovat. Není lepšího nástroje než klasický úder, nebo silový úder. V rukou vysoce trénovaného jedince může být tento úder smrtící.

Níže jsou uvedeny 3 jednoduché kroky, které vám pomohou zasadit úder, který dokáže protivníka posadit na zadek.

Nastavení

Budete muset vynaložit určité úsilí, abyste otevřeli soupeře a mohli zasadit úder. Zkuste několik vysokých úderů na hlavu a několik falešných úderů. Jakmile soupeř upustí svůj kryt, jste připraveni zasadit svůj silový úder. Začněte popichováním nedominantní rukou, aby vaše dominantní ruka byla připravena k provedení tvrdého úderu.

Úder

Nedominantní ruku stáhněte a současně uštědřete tvrdý úder dominantní rukou. Úder hoďte v půlkruhu na vrchol soupeřova chrániče, něco jako když házíte baseballový nadhoz. Sílu úderu zvýšíte tím, že odstrčíte zadní nohu a vytočíte boky. Nemiřte mu do obličeje, ale spíše pár centimetrů za obličej. Tak dosáhnete maximální síly, když vaše pěst dopadne na obličej protivníka.

Obrana.

Údery vás po jejich provedení nechávají zranitelnými. Držte ruku s úderem nahoře u obličeje, abyste se chránili proti případným kontrům. Odtáčení od soupeře poté, co zasadíte úder, může také pomoci vytvořit mezi vámi a soupeřem odstup.

Zdroj: artofmanliness.com