Nejlepší bojovnice Muay Thai moderní éry, které musíte znát

Přidat na Seznam.cz

Muay Thai má divokou krásu, která se projevuje v každém úderu, bloku ve zlomku vteřiny a švihu. To je jeden z mnoha důvodů, proč si tato disciplína získala věrné a nadšené příznivce. Diváci také milují rozmanitost technik, které ožívají v průměrném zápase Muay Thai.

Bojovnice Muay Thai spojují techniku, talent a krásu, aby předvedli ladnost, jednoduchost a syrovost svého umění. Dnes se podíváme na nejlepší profesionální bojovnice této éry.

Janet Todd

Todd je americká kickboxerka Muay Thai a současná mistryně světa ONE Kickboxing ve své váhové kategorii. Je také držitelkou titulu panamerické šampionky ve své váhové kategorii z roku 2017. Bojovnice ve slámové váze má na svém kontě 38 výher proti 11 porážkám, přičemž osm z těchto výher bylo knockoutem.

Je ortodoxní (pravoruká) boxerka s vypočítavým stylem boje, který jí v ringu dobře slouží.

Marie Ruumet

Marie Ruumet je estonská kickboxerka a bojovnice Muay Thai, její divoké údery se odehrávají s ladností baletky. Dokáže rychle zaútočit kombinací silných loktů, kolen a kopů. Její rychlost, dosah a technika se spojují v ničivý blesk, který vás udrží přilepené k obrazovce.

Je to strategická bojovnice, která vstupuje do ringu s plánem a pustí se do ničení obrany soupeře. Ruumet pak změní svůj bojový styl, aby soupeře udržel v nejistotě. Je také dostatečně flexibilní, aby dokázala čelit většině úderů soupeře a proměnit je. Zatím se zdá, že Ruumet má před sebou zářnou budoucnost.

Anissa Meksen

Mexen je bývalou profesionální mistryní světa v muší váze v Muay Thai. Je také držitelkou dvou titulů mistryně Glory v kickboxu v bantamové váze.

Jako profesionální bojovnice v savate, kickboxu a Muay Thai má Mexen silný bojový styl. Její údery jsou rychlé, ladné a přesné, což z ní dělá pro většinu soupeřů hrozivého protivníka.

Iman Barlow

Barlow trénuje Muay Thai a kickbox, což je kombinace, která dohromady vytváří účinný bojový styl. Rodiče provozovali na dvorku tělocvičnu Muay Thai, a právě zde mladá Iman poprvé okusila tento sport. V tělocvičně se zdržovala jako malá a učila se kopat a dávat rány, jakmile dokázala sama chodit.

Britská bojovnice jezdila do Thajska, aby se jako dítě účastnila turnajů v Muay Thai. Brzy by získala dlouholeté zkušenosti a nátlakový útočný styl, který je zábavné sledovat. Barlow je profesionální mistryní světa v Muay Thai v bantamové váze. Má talent na rozhodující vítězství, někdy i knockoutem.

Sawsing Sor Sopit

Sawsing je bojovnice Muay Thai v pérové váze, která začala trénovat v devíti letech. V roce 2013 se stala profesionální mistryní světa v Muay Thai ve své váhové kategorii.

Tato technická bojovnice ze severního Thajska používá vyváženou kombinaci úderů a silných kopů s ničivým účinkem. Její technika jí vynesla pět mistrovských titulů na různých asijských a evropských turnajích Muay Thai.

Zdroj: evolve-mma.com, Youtube, redakčně upraveno