Na Wimbledonu se představí spousta krásných tenistek. Která je ta vaše favoritka?

Přidat na Seznam.cz

Nejslavnější tenisový turnaj roku je tu. Hráči a hráčky se z celého světa sešli ve Wimbledonu, kde budou bojovat o nejprestižnější trofej bílého sportu, jak se také tenisu říká. Avšak kromě jistě kvalitní hry mužské oko rádo pohlédne na půvabné tenistky. Vybrali jsme několik z nich, ale bez pořadí. Ať si každý vybere sám tu nejhezčí.

Angelique Kerberová. Německá tenistka sice nepatří mezi velké favoritky letošního ročníku, ale na trávě jsou občas důležitější zkušenosti než nabušená fyzička. Kdo ví, možná se po čtyřech letech 34letá rodačka z Brém dočká druhého úspěchu na anglické trávě.

Elina Svitolinová. Ukrajinská tenistka je sice myšlenkami ve své těžce zkoušené domovině, přesto bude patřit k spolufavoritkám turnaje. Před třemi lety se na wimbledonském pažitu dostala mezi nejlepší čtyřku. Podaří se jí letos dostat výše?

Paula Badosová. Kráska ze Španělska je objevem posledního roku. Žebříčkem WTA prolítla už na čtvrtou příčku. A hráčky z Pyrenejského ostrova dokazují, že umí hrát skvěle nejen na antuce.

Garbine Muguruzaová. Tato další Španělska dokazuje předešlá slova u své krajanky, protože ve Wimbledonu před pěti lety vyhrála a po slabších letech se znovu vrací do popředí.

Kristina Mladenovičová. Skoro třicetiletá Francouzska je výborná především ve čtyřhře, vždyť kromě US Open má trofeje ze všech tří zbývajících grandslamů.

Danielle Collinsová. Největším dosavadním úspěchem sympatické Američanky je letošní finále na Australian open. Ukáže i na trávě své schopnosti?

Emma Raducanu. Mladá Britka, která má čínskou matku a rumunského otce, šokovala vloni celý tenisový svět vítězstvím na US Open. A to jí bylo teprve 18 let a navíc se do hlavní soutěže musela probojovat z kvalifikace!

Belinda Bencicová. Rodiče této Švýcarky pochází ze Slovenska, a tak si hodně rozumí s českými hráčkami a dokonce dělá rozhovory pro televizi i v češtině. Loňská olympijská vítězka by ráda konečně prorazila i na grandslamech.

Zdroj: redakce, Instagram, Facebook, Wikipedie