Muži se zajímají o to, jak zvýšit množství spermatu. Vědec přináší poznatky, jak toho dosáhnout

Přidat na Seznam.cz

Vyhledávání na Googlu naznačuje, že muži se o objem svého ejakulátu zajímají velmi intenzivně. Přesněji řečeno, chtějí větší množství a zajímá je, jak ho dosáhnout.

Samozřejmě, i když zlepšení může být pro vás působivé, není to zárukou, že se to bude líbit i vaší partnerce. Může se jí o dokonce líbit tím méně, čím více ejakulátu vyprodukujete. A je možné, že vaše touha pramení ze sledování porna, kde herci používají speciální triky, aby zvýšili množství vystříknutého semene a v některých případech bílá hmota, kterou vidíte, není skutečné sperma.

Co tedy dělat, když máte pocit, že neprodukujete tolik spermatu, kolik byste chtěli? Stejně jako mnoho jiných aspektů sexu, i objem ejakulátu můžete do jisté míry, ale ne zcela, ovlivnit.

Podle doktora Koushika Shawa z Austin Urology institutu v USA je provádění níže uvedených činností vhodné ze zdravotních důvodů, nejen proto, abyste v posteli vypadali jako pornohvězda.

„Nadváha a vysoká hladina cholesterolu mají mnoho důsledků pro fungování vašeho těla, včetně způsobu ejakulace,“ říká doktor. „Pokud jde o sexuální zdraví, všichni dosáhneme vrcholu kolem 18 let a od té doby to jde z kopce.“

A jak to to teda zlepšit? Pojďme se do toho ponořit.

Snižte frekvenci ejakulace

Jedním z velkých faktorů určujících objem vašeho spermatu je to, kdy jste naposledy ejakulovali. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, méně častá ejakulace. Také takzvaný „edging“, sexuální technika, kdy se blížíte k vyvrcholení, ale nedojde k němu, může vést k větší ejakulaci, když konečně dosáhnete orgasmu.

Přestaňte kouřit

Kouření cigaret může mít vážný dopad na vaši erekci a ani ejakulace není vůči jeho účinkům imunní.

Pokud jste kuřák, který se snaží přestat kouřit, zde je další důvod, proč tak učinit. „Kouření je spojeno téměř se všemi špatnými věcmi, které se mohou ve vašem těle stát,“ vysvětluje doktor. Podle některých teorií může kouření potlačovat schopnost prostaty produkovat sekrety. Jiní se domnívají, že jde o možné poškození nervů, které ovlivňuje ejakulaci. Bez ohledu na to, zda máte či nemáte problémy, je přestat kouřit pro vaše zdraví prospěšné.

Zůstaňte hydratovaní

Vzhledem k tomu, že sperma je tekutina, může mít hydratace pozitivní vliv na velikost vaší ejakulace.

„Stejně jako všechny organické látky se naše těla skládají především z vody,“ říká odborník.

S ohledem na to může nedostatečný příjem vody ovlivnit celé vaše tělo, včetně spermatu. Jakmile dojde k dehydrataci, vaše tělo se začne štěpit na veškerou zbývající vodu a posílá ji tam, kde je jí pro přežití nejvíce potřeba. Kromě toho, že zbavíte tělo toxinů a vytvoříte zdravější ejakulát, správná hydratace také zvýší množství spermatu, které vyprodukujete.

Vyzkoušejte Kegelovy cviky

Ačkoli to nezvýší skutečný objem vašeho ejakulátu, Kegelův trénink vám může pomoci vystříknout ho silněji. Kegelovy cviky mohou muži pomoci efektivněji ejakulovat celý objem spermatu, i když muži pomáhají vypustit pouze jeho normální množství.

Pokud se snažíte vystříknout ejakulát dále, mohou být Kegelovy cviky obzvláště užitečné.

@gymfit_motivation Bài tập Kegel cho nam. Mỗi ngày chỉ cần bỏ ra 10p, khoẻ mạnh trong ra ngoài #kegelexercises #tapcokegel #baitapkegel #xuhuong2023 @Nhà Của Đậu ♬ nhạc nền – GymFit Motivation

Navíc cvičení pánevního dna a Kegelovy cviky mohou posílit svaly zodpovědné za ejakulaci. To by zase mělo vést k prodloužení vzdálenosti střiku.

Zdroj: AskMen