Můžete si zvětšit svůj penis? Pár věcí, které byste měli znát

Přidat na Seznam.cz

Uvažovali jste někdy o tom, že byste vyzkoušeli některou z mnoha technik zvětšení penisu nebo produktů, které jsou dnes inzerovány? První věc, kterou byste měli vědět, je, že většina mužů, kteří si myslí, že mají malý penis, má ve skutečnosti penis normální velikosti. Druhá věc je, že většina tvrzení o zvětšení penisu je nepravdivá. Některé techniky a výrobky mohou penisu ve skutečnosti uškodit.

Přečtěte si fakta o těchto technikách a produktech, abyste se vyhnuli nepříjemným a zbytečným vedlejším účinkům.

Jelqingová cvičení

Jelqing je cvičení, kterým se někteří lidé snaží přirozeně zvětšit svůj penis. Spočívá v tom, že pomocí kroutivých pohybů rukou přes ruku přesouváte krev k hlavičce penisu a roztahujete ji. Někdy se mu říká „dojení“.

Neexistuje dostatek lékařských studií, které by naznačovaly, že jelqing může skutečně zvětšit váš penis.

Je to poměrně bezpečná praktika, ale pokud ji provádíte příliš často nebo agresivně, může vést k bolesti, podráždění nebo tvorbě jizev.

Pilulky, lektvary a jiné

Na trhu není nouze o pilulky, vitamíny, hormony, bylinné přípravky a jiné věci určené ke zvětšení penisu. Neexistují ani žádné důkazy, které by potvrzovaly tvrzení, že tyto produkty fungují.

Ve skutečnosti mohou být některé z těchto výrobků zdraví škodlivé. Některé mohou ovlivňovat nebo reagovat s jinými léky, které užíváte. Před vyzkoušením nového doplňku stravy nebo přírodního prostředku se vždy poraďte se svým lékařem. Může vám pomoci pochopit možné přínosy a rizika.

Prodlužovače penisu

Penilní extender je neinvazivní zařízení. K roztažení penisu využívá trakci. Studie uvedená v časopise Journal of Sexual Medicine zjistila, že průměrná délka ochablého penisu účastníků se po třech měsících používání penilního nástavce zvětšila o více než 1,5 cm.

Je třeba provést další výzkum, abychom zjistili, jak bezpečné a účinné jsou penilní nástavce. Jejich používání může být těžkopádné a nepohodlné. Příliš velké roztahování může také způsobit modřiny, poškození nervů nebo tvorbu krevních sraženin v žilách penisu.

Vakuová pumpa

Vakuové pumpy neboli pumpy na penis se někdy používají k léčbě erektilní dysfunkce. Někteří lidé je používají k příležitostnému „cvičení“ penisu.

Používání vakuové pumpy může dočasně zvětšit váš penis. Její nadužívání však může způsobit poškození tkáně a vést k problémům s erekcí. Není považováno za účinnou metodu prodloužení penisu.

Svorky a kroužky

Někteří lidé používají svorky nebo kroužky, aby se pokusili protáhnout a prodloužit svůj penis. Chcete-li použít jedno z těchto zařízení, umístíte jej kolem základny penisu poté, co dosáhnete erekce. Má zabránit odtoku krve z penisu.

Nošení jednoho z těchto zařízení může dočasně zvětšit váš penis. Jeho nošení po dobu delší než 30 minut však může přerušit průtok krve a způsobit poškození tkání penisu.

Operace

Váš lékař vám může doporučit operaci penisu za účelem odstranění vady, ošetření zranění nebo zlepšení jeho funkce. Pravděpodobně vám však nedoporučí operaci za účelem zvětšení délky nebo šířky penisu.

Chirurgické zvětšení penisu je vzácné a kontroverzní. Je spojena s rizikem infekce, zjizvení a ztráty funkce. K celkové délce vašeho penisu může operace přidat pouze asi 1 centimetr. Neexistuje dostatek studií o možných rizicích nebo přínosech této operace, aby bylo možné učinit závěr, zda je bezpečná a účinná.

Využijte co nejlépe to, co máte

Máte hodně nadváhy v oblasti středu těla? Díky tomu může váš penis vypadat menší. Udržování zdravé hmotnosti může způsobit, že váš penis bude vypadat delší v poměru k vašemu tělu. Může to také zvýšit vaše sexuální potěšení.

Váš penis může vypadat menší také v případě, že máte hodně ochlupení. Zastřihnutím tohoto ochlupení může váš penis vypadat delší. Mohlo by také zvýšit citlivost.

Body k zamyšlení

Většina mužů, kteří se domnívají, že jejich penis je příliš malý, má ve skutečnosti normální velikost. Podle Mayo Clinic je průměrný penis velký 8 až 13 centimetrů, když je ochablý, 13 až 18 centimetrů, když je ztopořený.

Výrobky a techniky na zvětšení penisu většinou nefungují. Některé mohou dokonce škodit. Neberte marketingová schémata za bernou minci. Než začnete zkoušet nové strategie na zvětšení penisu, poraďte se raději se svým lékařem.

Zdroj: healthline.com, Journal of Sexual Medicine