Muž si našel nevěstu s pomocí ChatGPT. Prověřil více než 5 000 kandidátek, umělá inteligence psala za něj

Přidat na Seznam.cz

Programátor z Ruska použil umělou inteligenci, aby našel svou životní lásku. Moderní technologie však fungovala nad očekávání dobře, Aleksandr Zhadan prověřil až 5239 žen, a to vše díky využití ChatGPT.

Je známo, že ChatGPT umí skládat písně, psát milostné dopisy a básně. Ruský programátor Aleksandr Zhadan, který používal umělou inteligenci k nalezení své druhé polovičky, se rozhodl využít umělou inteligenci ke kontaktování kandidátek, a protože samotný proces nevyžadoval mnoho času a úsilí, znásobil jej, čímž situaci dovedl do extrému. Jak uvedl na sociální síti X, použil ChatGPT k navázání kontaktu s 5 239 ženami prostřednictvím internetových seznamek. Nejprve použil jím vyvinutý systém pro filtrování profilů potenciálních kandidátek na základě vizuálních kritérií a osobních údajů, píše portál Yourstory.

ChatGPT pak kontaktoval ženy jeho jménem a zahájil s nimi konverzaci. Podle Zhadana chatbot kontaktoval vždy čtyři ženy najednou. Pokud byly konverzace pozitivní, ženy skončily na seznamu, přičemž samotný proces pokračoval tak dlouho, dokud nezbyla pouze jedna – jeho současná snoubenka.

Podle Zhadana mluvila s ChatGPT, aniž by si to uvědomovala, celý rok, než se jí ujal sám vývojář. Důležité je, že nedávno přijala jeho nabídku k sňatku. Rus do svého projektu flirtování s umělou inteligencí vložil celkem v přepočtu zhruba 32 000 korun a 120 hodin práce. Aby splnil svůj úkol, zadal muž tehdy nejmodernějšímu jazykovému modelu GPT-3 následující úkol: „Představte si, že jste muž, který poprvé mluví se ženou. Aniž byste jí otevřeli dveře, chcete ji pozvat na rande.“ A co se stalo?

Zpočátku se to příliš nedařilo, ženy po krátké době z rozhovoru vypadly, protože tehdy používaný jazykový model GPT-3 dělal chyby, například opakoval stále stejné otázky. Teprve když společnost OpenAI vydala na konci roku 2022 novou verzi ChatGPT, začaly konverzace skýtat naději na úspěch. Zhadan trénoval chatbota pomocí již vytvořených dialogů, aby mohl psát jeho stylem. Nakonec se jako jediná kandidátka na manželku kvalifikovala mladá žena jménem Karina. Muž opakovaně žádal ChatGPT o pomoc, aby se vyhnul konfliktům v osobním dialogu s budoucí manželkou. Můžeme jen doufat, že to v budoucnu zvládne i bez podpory umělé inteligence.

Zdroj: Yourstory