Muž se přestěhoval do přestavěného kontejneru

Přidat na Seznam.cz

Umělec Harrison Marshall už byl unavený z toho, že většinu své mzdy platí za bydlení, a tak se rozhodl být kreativní. Osmadvacetiletý mladík si všiml kontejneru a napadlo ho, že vypadá zhruba stejně velký jako garsonka v Londýně, a tak se rozhodl, že ho přestaví na roztomilý domov pro jednoho.

Umělec, který žije v přestavěném kontejneru, popsal své přestěhování jako „vyjádření“ k „šíleným“ životním nákladům v Londýně. Harrison nyní bydlí v přestavěném kontejneru v Bermondsey v jihovýchodním Londýně a hodlá v něm žít rok.

Skip House je součástí Skip Gallery, veřejné umělecké iniciativy, jejímž cílem je vytvořit prostor a příležitost pro začínající umělce, s níž Harrison spolupracoval na řadě projektů.

Jeho nový domov se skládá ze standardního kontejneru s izolovanou dřevěnou konstrukcí a sudovou střechou, umělec má k dispozici místo pro život, zatímco sprchovat se bude většinou v práci nebo v tělocvičně.

Obytný kontejner byl mezitím poskytnut za symbolickou sazbu 50 liber (1 345 Kč) měsíčně, zatímco počáteční náklady na stavbu „nemovitosti“ činily 4 000 liber (přes 107 tis Kč).

Osmadvacetiletý mladík uvedl, že jeho akce „nemá být řešením rostoucích životních nákladů“, ale má přimět lidi, aby o problémech s životními náklady v Londýně mluvili.

„Neočekávám, že by v tom ostatní lidé pokračovali nebo to opakovali,“ řekl Marshall. „Je velmi těžké to zopakovat. Takže ve skutečnosti je to spíše prohlášení a něco, co se zabývá tímto problémem nebo o něm mluví odlehčeným způsobem a zdůrazňuje, jak šílené je žít v centru Londýna.”

Zdroj: mirror.co.uk, morningstaronline.co.uk, redakčně upraveno