Muž pojídá přes 50 let skoro každodenně hamburger

Přidat na Seznam.cz

Asi vás nepřekvapí, že Donald považuje hamburger za „nejlepší sendvič na světě.“ Jí ho téměř každý den už 50 let! Nejčastěji skutečně sní dva Big Macy denně. V srpnu 2021 oslavil Donald aktualizovaný rekord v počtu snědených hamburgerů Big Mac za celý život s novým oficiálním počtem 32 340.

To však stále nestačilo k uspokojení Donaldovy chuti na ikonický hamburger. 17. května 2022, uplynulo 50 let od chvíle, kdy téměř denně jedl hamburger od McDonald’s (za poslední půlstoletí vynechal pouze osm dní). „Když mi něco chutná, zůstanu u toho pořád,“ řekl Donald Gorske.

Donald se vydal oslavit své výročí Big Macu do místní restaurace McDonald’s ve Fond du Lac ve Wisconsinu (USA), do stejné pobočky, kde si v roce 1972 poprvé dal hamburger Big Mac. Podle Donalda to byla láska na první kousnutí. „V tu chvíli jsem si řekl, že je budu jíst nejspíš do konce života.“

Donald a jeho místní McDonald’s mají velmi zvláštní vztah, dokonce má na zdi vyvěšený svůj portrét.

V den, kdy dosáhl svého milníku, měla pobočka venku nápis „Gratulujeme Donovi k 50 letům Big Maců“. Donaldův rekord v počtu snědených hamburgerů Big Mac za celý život byl poprvé oficiálně uznán v roce 1999, kdy dosáhl počtu 15 490.

Od té doby se jeho rekord více než zdvojnásobil. O všech snědených hamburgerech si pečlivě vede podrobné záznamy a schovává si každou jednotlivou krabičku a účtenku.

Má také skleněné vitríny, které obsahují kartony burgerů z různých časových období a mapují rozdíly v designu v průběhu desetiletí. Donald v průběhu let vyzkoušel několik různých hamburgerů, ale žádný ho nechytl za srdce tak jako Big Mac.

„V roce 1984 jsem měl jeden Burger King Whopper a jeden dvojitý burger Topper. Existuje spousta dalších hamburgerových řetězců, které jsem nikdy neměl chuť ochutnat. Big Mac budu pravděpodobně jíst každý den až do konce života.“

Zdroj: guinnessworldrecords.com