Monako v Karibiku. Staví se umělý ostrov pro miliardáře

Přidat na Seznam.cz

Blue Estate je projekt luxusního realitního komplexu na betonovém ostrově v Atlantském oceánu. Najednou tam může žít až 15 000 lidí. Ceny nemovitostí jsou ohromující, ale uchazečů je spousta.

Zájem o útěk z civilizace v prvních měsících pandemie byl tak velký, že jeden z realitních agentů prodávajících soukromé ostrovy a vily na nich v rozhovoru pro New York Times uvedl, že neměl tak intenzivní měsíce práce jako na začátku pandemie, a to 20 let. Plovoucí soukromé ostrovy jsou jen jednou ukázkou luxusní architektury. Další, umělý ostrov poblíž Miami, se nazývá „nejexkluzivnější rezidence na světě“.

Blue Estate Island se nachází 25 minut od bahamského hlavního města Nassau a méně než 90 minut od Miami. Tato lokace zaručuje 340 slunečných dní v roce, argumentuje nad projektem developerská společnost Blue Estate Group. Ostrov o rozměrech 1 500 x 1 000 metrů bude pokrývat plochu poloviny monackého knížectví a bude jej obývat až 15 000 stálých obyvatel. Ceny začínají na pouhých 19 800 dolarů (422 000Kč) za pokoj o rozloze 20 metrů čtverečních, ale dvě nejdražší reprezentativní sídla na ostrově budou stát více než 1 miliardu dolarů.

Erik Schmidt, ředitel komunikace ve společnosti Blue Estate Group, řekl CNN Travel o počátečních obavách a zájmu o život na luxusním ostrově během pandemie. Rychle se však ukázalo, že mnoho čtvrtí bylo téměř úplně vyprodáno a tým správy ostrovů se snaží odpovědět na všechny dotazy týkající se nemovitostí.

Na ostrově, postaveném z „betonových modulů“, bude také mezinárodní škola pro děti a studenty všech věkových skupin, stejně jako klinika, hřiště, trhy, nákupní centra, restaurace a bary. Tvůrci projektu také tvrdí, že ostrov bude jednou z nejzelenějších komunit na světě – energie bude vyráběna z obnovitelných zdrojů a ostrov bude mít rovněž zakázáno používat plasty na jedno použití. Výstavba komplexu začne v příštím roce a potrvá další čtyři roky, ale první byty budou připraveny k dodání ve druhé polovině roku 2023.