Mohou sexuální hračky pomoci mužům při sexuální dysfunkci a problémům s erekcí?

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době jsou sexuální pomůcky pro muže více než jen rychlý způsob, jak uvolnit sexuální napětí. To je samozřejmě jejich hlavní výhoda, a i když nás ještě čeká dlouhá cesta, než se obecné sdělení o jejich používání stane pro muže stejně posilující jako pro ženy, sexuální hračky a pomůcky mohou nabídnout určité výhody těm, kteří žijí se sexuální dysfunkcí.

Zde se podíváme na to, jak mohou sexuální pomůcky a hračky pro muže zlepšit zdraví a zvýšit pohodu. A přestože nic takového jako sexuální hračky na erektilní dysfunkci neexistují, jednoduše se neosvědčily jako lékařská léčba, vysvětlíme pak vám, jak mohou pomoci těm, kteří mají problémy s erekcí a orgasmem, užívat si sexuální potěšení.

Mohou muži používat vibrátory?

Vzhledem k tomu, že o výrobcích pro potěšení mužů se stále otevřeně nemluví (někteří muži jsou dokonce terčem posměchu, pokud se odváží přiznat, že experimentovali), není divu, že je často kladena otázka, zda mohou muži používat vibrátory. Jednoznačně ano – chce to jen trochu fantazie.

Vibrátory patří mezi „povinné“ sexuální hračky při sexuální dysfunkci. Žádná sexuální hračka není zárukou vyřešení problémů s erekcí, ale vibrátory mohou nabídnout potěšení a zvýšení vzrušení. Vezměte v úvahu citlivé oblasti penisu a intenzivní pocit vibrací.

Tyto typy sexuálních hraček v žádném případě nejsou řešením sexuální dysfunkce, neléčí její příčinu, ale mohou zpestřit sexuální život, sblížit partnery a zlepšit sólové hrátky.

Mužská orgasmická porucha a vibrační stimulace penisu

Mužská orgasmická porucha je označení pro neschopnost dosáhnout vyvrcholení ani po sexuální stimulaci. Klasifikuje se buď jako opožděná ejakulace, nebo jako neschopnost ejakulovat vůbec (i když může být přítomna normální erekce). Problémy s orgasmem jsou často běžné u starších mužů, ale mohou se vyskytnout v jakémkoli věku a mohou být nepříjemné pro každého, kdo je zažívá.

Léčba mužských orgasmických poruch bude zcela záviset na tom, co je příčinou orgasmických problémů. Za opožděnou ejakulací může být jeden z mnoha důvodů, od léků po vedlejší účinky operace nebo poranění míchy. Může jít také o psychické příčiny (například úzkost).

Několik studií zjistilo, že vibrační stimulace penisu může napomoci vzrušení a dosažení orgasmu i u osob s problémy s erekcí. Je to neinvazivní technika, která využívá vibrační stimulaci k podpoře ejakulace a i tam, kde není možný penetrační sex, mohou hračky s vibrační stimulací přinejmenším zvýšit sexuální intimitu s druhou osobou.

Sexuální hračky nejsou určeny k léčbě erektilní dysfunkce nebo poruchy mužského orgasmu, ale způsoby, jakými mohou podnítit uspokojení, mohou přinést nevýslovné výhody pro sexuální výkonnost a intimitu.

Zdroj: kiiroo.com, ncbi.nlm.nih.gov