Mladá boxerka vstoupila do českých dějin. Z ME si veze stříbrnou medaili

Přidat na Seznam.cz

Skončit druhý je zpravidla k naštvání. Někdy však stříbrná medaile může být vnímána i jako prvenství. Z pohledu českého ženského boxu je druhá příčka Lenky Bernardové na evropském šampionátu, který se konal v Černé Hoře, zatím největší úspěch.

Dosud se našim ženám povedlo z ME přivézt několik bronzových kovů. Ani samotná Bernardová příliš po finále nesmutnila. A i nejvyšší představitelé tohoto bojového sportu přispěchali s uznáním. „Gratulujeme k obrovskému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci,“ uvedla Česká boxerská asociace na svém facebookovém profilu.

Při cestě do finále se Bernardová postupně střetla s Gabrielou Dimitrovovou z Bulharska, Elidou Kočarjanovou z Arménie a Anou Starovoitovou z Litvy. „Nejtěžší byly první dva zápasy. O Bulharce jsem věděla, že je šikovná a zkušenější než já. Jakmile jsem se prokousala druhým zápasem, tak už to bylo svým způsobem lehké. V semifinále jsem se utkala s Litevkou, se kterou jsem se utkala před měsícem a vyhrála jsem. Nechtěla jsem ji podcenit, ale věřila jsem si,“ podotkla sportovkyně boxující ve váze do 60 kg.

Lenka Bernardová se pak ve finále střetla s velmi těžkou soupeřkou, Irkou Kellie Anne Harringtonovou, která má kontě zlata z MS i olympiády. Podlehla jí 5:0 na body. „Bylo to náročné… Věděla jsem, že má silné údery, a nechtěla jsem dostat nějaký přesný, který by sednul. Snažila jsem se dávat si na to pozor. Je škoda, že to neskončilo výhrou, ale užila jsem si to. Snad příště,“ řekla boxerka z Plzně.

Cílem Bernardové je jednoznačně účast na olympiádě v Paříži, která se bude konat v roce 2024. „První kvalifikace by měla být v červnu na Evropských hrách, tak se na to zaměříme a uvidíme. Určitě mě ale úspěch na Evropě povzbudil a motivoval více trénovat,“ uvedla studentka Fakulty sportovních studií pro Českou televizi.
Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , kaocko.cz