Michael Schumacher drží titul nejúspěšnější závodník v historii Formule 1. Jak je na tom v tuto dobu?

Přidat na Seznam.cz

Podle statistik nikdy v historii Formule 1 nebyl lepší jezdec než Michael Schumacher. Němec, na jehož status velikosti se kvůli jeho kontroverznímu stylu závodění názory různí, vyhrál sedm titulů mistra světa Formule 1 a jedenaadevadesát Velkých cen, což je nejvíce ze všech jezdců v historii. Nejvíce úspěchů dosáhl jako člen týmu Ferrari, předtím jezdil za týmy Jordan Grand Prix a Benetton Formula One.

Raný život a kariéra

Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 v Hürthu manželům Elisabeth a Rolfu Schumacherovým. Budoucí mistr světa Formule 1 dostal v mládí od svého otce šlapací motokáru, kterou později přestavěl.

Když bylo Schumacherovi šest let a naboural do pouliční lampy, rodiče ho zapsali do motokárového klubu, kde byl nejmladším členem. Jeho otec, který pracoval jako zedník, si přivydělával jako opravář motokár, aby synovi splnil jeho sen. Díky své práci dokázal z vyřazených dílů postavit motokáru pro svého syna, se kterou vyhrál svůj první klubový šampionát. Později rodina získala podporu místních podnikatelů, protože Michael si nadále budoval jméno a údajně vynikal nad všechny své vrstevníky.

Michael Schumacher vyhrál řadu juniorských a seniorských šampionátů v motokárách v Německu a Evropě, než v roce 1987 opustil školu a stal se mechanikem. V roce 1988 jel poprvé v šampionátu jednosedadlových vozů a v roce 1989 přešel do formule 3. Následující rok Schumacher ukázal, že je to jeho vlastní liga, když vyhrál titul ve Formuli 3 a Velkou cenu Macaa. V roce 1990 a na začátku roku 1991 startoval mimo jiné v mistrovství světa sportovních prototypů a poté debutoval ve Formuli 1 při Velké ceně Belgie 1991 s týmem Jordan Ford jako náhradník za jezdce Bertranda Gachota.Zbytek se stal historií.

Majetek Michaela Schumachera

Michael Schumacher nashromáždil během svého působení jako závodník Formule 1 obrovské bohatství. Na vrcholu kariéry patřil k nejlépe placeným sportovcům na světě, a přestože přestal závodit, bral údajně až 50 milionů dolarů ročně. Jedna z těchto smluv se týkala ropné společnosti Shell, která mu údajně platila 10 milionů dolarů ročně za to, že bude na veřejných vystoupeních nosit čepici s logem společnosti.

Jakou přesně má Schumacher hodnotu? Podle spolehlivých zdrojů se jeho čisté jmění odhaduje na 800 milionů dolarů. Forbes dále uvádí, že Němec během své kariéry vydělal neuvěřitelnou miliardu amerických dolarů.

Zdravotní stav: Dosavadní poznatky

Michael Schumacher a jeho rodina byli známí tím, že rádi trávili dovolenou a lyžovali ve francouzských Alpách. Poslední den lyžování, 29. prosince 2013, sjížděl Schumacher se svým synem Mickem sjezdovku Combe de Saulire pod horou Dent de Burgin, která se nachází nad střediskem Meribel ve francouzských Alpách, když spadl a narazil hlavou do skály. Přestože měl Schumacher na hlavě lyžařskou helmu, utrpěl úraz mozku. Okamžitě byl letecky přepraven do nemocnice, kde se podrobil dvěma chirurgickým zákrokům a byl uveden do umělého spánku, aby se lépe zotavil.

Schumacher zůstal v kómatu téměř šest let, než ho lékaři konečně probrali z lékařsky navozeného spánku. Dne 16. června 2014 opustil nemocnici v Grenoblu ve Francii a odjel na další rehabilitaci do univerzitní nemocnice ve švýcarském Lausanne. Strávil zde asi tři měsíce, než byl 9. září 2014 převezen do svého domova, kde pokračuje v soukromé léčbě a rehabilitaci.

Schumacherova rodina se od té doby rozhodla zachovat podrobnosti o jeho zdravotním stavu v soukromí a odmítají se o nich veřejně bavit, protože se domnívají, že to není veřejná záležitost. Bývalý závodník se od té doby na veřejnosti neobjevil, ačkoli se objevily četné nepotvrzené zprávy. V listopadu 2014 bylo oznámeno, že Michael Schumacher je ochrnutý, upoutaný na invalidní vozík a má problémy s pamětí a řečí.

Zdroj: Offradranch.com