Martin Nečas si podmaňuje NHL. V kanadském bodování je v první desítce

Přidat na Seznam.cz

Martin Nečas byl uplynulé roky vnímaný jako největší talent českého hokeje. Zároveň se mu však nedařilo to v kanadsko-americké NHL naplno prodat. Až letos to vypadá konečně na průlom. Od začátku sezóny sbírá tento útočník Caroliny pravidelně góly a asistence a už je v první desítce kanadského bodování.

Naposledy se rodákovi z Nového Města na Moravě povedl zápas proti Washingtonu, když dvěma asistencemi přispěl k vítězství 3:2 po nájezdech a v tabulce bodování NHL je na osmé příčce druhý nejlepší z Čechů (5 gólů a 8 asistencí). Našim hokejistům vévodí jednoznačně David Pastrňák (7+10).

V předchozích třech sezonách dosáhl Nečas sice na solidní body (36, 40, 41), avšak od tohoto ofenzivního šikuly se očekává atakování nejméně 60ti bodové hranice. Teď má k tomu dobře nakročeno. „Cítím se skvěle. Co za tím je? Tak nějak od všeho trochu. Tvrdě jsem makal během léta. Nejen na ledě, ale i v přípravě mimo něj. Pracoval jsem na mentální stránce. Snažil jsem se být na sezonu připravený nejlépe, jak to jde. Zatím je to skvělé, ale ještě za námi není ani deset utkání. Musím si formu udržet. Cítím, že můžu odehrát 82 utkání s velkou porcí minut, jsem na to ready,“ uvedl Nečas.

Zatímco v loňské sezoně hrával 23letý útočník kolem 16 minut za zápas, nyní má od trenéra větší důvěru. V průměru totiž atakuje hranici dvaceti minut na ledě a navíc ho kouč často posílá na přesilovky. „Je to v každém sportu stejné. Když máte talent, je to hlavně o dřině. O tom, jak dokážete nachystat hlavu. Když se vám daří, dáváte góly, samozřejmě to neskutečně pomáhá i psychice,“ dodává Martin Nečas, který už má na kontě sedm zápasů za reprezentační áčko.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz, isport.blesk.cz