Maki je zpět! Dostane se krásná beachvolejbalistka na olympiádu?

Přidat na Seznam.cz

Velkou zásluhu na popularizaci českého plážového volejbalu mělo jednoznačně duo Kiki a Maki, neboli Kristýna Kolocová a Markéta Sluková. V roce 2012 sledovali čeští fanoušci jejich tažení olympijským Londýnem, které skončilo na skvělém pátém místě. Dosáhly i dalších úspěchů – staly se mistryněmi Evropy do 23 let, dvakrát vyhrály mistrovství České republiky a na světovém okruhu FIVB vyhrály tři velké turnaje.

Značka Kiki a Maki vydělávala velké peníze i díky tomu, že to byly pohledné ženy a navíc v plavkách. Jenže v roce 2015 přišel rozchod, který je doteď zahalen mlhou a jedna na druhou víceméně hází vinu za rozpad úspěšného týmu.

Kolocová už se poté do světové špičky nedostala a když otěhotněla, s kariérou skončila. To Sluková, později Nausch (vzala si jejich trenéra), se dala dohromady s Barborou Hermannovou, s kterou se dostala na poslední olympiádu, kterou však kvůli covidu ani neabsolvovaly… Byla to pro ně rána, protože se v posledních letech pohybovaly ve světové špičce a případná medaile nebyla zdaleka utopií. Smutek u Slukové-Nausch ale následně přebila zpráva o těhotenství, což znamenalo přerušení kariéry a v podstatě další rozchod s parťačkou (tentokrát v klidu).

A nyní je tu druhý „comeback“, protože po návratu z mateřské se Maki dala dohromady s Helenou Havelkovou a už mají za sebou i první větší turnaj. V jihoafrickém Kapském Mětě skončily na solidním devátém místě. „Jeli jsme sem pro zkušenosti a sbírat body. Věděly jsme, že ještě nejsme stoprocentně připravené a nejsme na vrcholu své hry. Ukázaly jsme bojovnost a týmovost. Podmínky byly náročné, hodně foukalo, hrály jsme noční zápas,“ uvedla novinářům Markéta Nausch Sluková. „Rezerv je strašně moc, což je super, protože je potenciál se zlepšovat,“ dodala ještě na mikrofóny.

Sluková s Havelkovou se původně měly v Kapském Městě nejdříve představit v kvalifikaci, ale po odstoupení několika párů se dostaly přímo do hlavní soutěže. „Teď po zápase nás to trošku mrzí, protože obě dvě jsme bojovnice a ve čtvrtfinále bychom chtěly být. Na druhou stranu by to byl malý zázrak a skoro až výsměch soupeřům, kdyby Maki jako ještě kojící hráčka a já jako úplná začátečnice jsme se tady dostaly do čtvrtfinále,“ řekla Havelková. „Ukázaly jsme, že jsme rovnocenní soupeři už teď a že slabiny, které máme, můžeme jenom zlepšovat, a nemáme žádný extra velký limit,“ dodala.

Zdroj: redakce, idnes.cz