Lesní hotel Trakt: Luxus a příroda v harmonii

Přidat na Seznam.cz

Útěk do některého z nejlepších luxusních hotelů za přepychem má jistě něco do sebe, ale co když máte raději dovolenou v rustikálnějším stylu? Lesní hotel Trakt, který se může pochlubit klidnými chatkami zavěšenými nad lesním porostem mezi švédskými borovicemi, se doslova vztyčuje, aby vyhověl této příležitosti.

Dřevěné chatky ukryté ve švédském Sällehägnadu, které navrhl architekt Gert Wingård, slibují zážitek, který (podle hotelu) „vás zve do klidu, který vám dá zapomenout na stres ve městě“.

Tento ekologický resort popisuje sám architekt jako hotel s „plovoucími pokoji“ a je to jen nejnovější únik vyvolávající závist, který se objevil na trhu: Trakt byl otevřen v červenci 2022 a už teď se zdá, že jde o velmi žádaný zážitek.

Rodinný pozemek poskytuje prostor pro lesní hotel Trakt, který nabízí pět dřevěných chatek zařízených vkusně a s prvky luxusního a drsného skandinávského designu.

Prostorná okna se pyšní panoramatickými výhledy a destinace rozhodně mnohem více tíhne ke „luxusnímu kempování“ než k typickému výletu „mimo síť“.

Hotel se také zaměřuje na udržitelnost, protože v kuchyni hotelu Trakt se používají místní potraviny a v celém rozlehlém areálu se znovu používá dřevo poškozené požárem.

Hlavní chata je příjemná, teplá a dostatečně rustikální, abyste si mohli dopřát zážitek bez připojení, a samotná kuchyň Trakt by měla být vrcholem každého švédského výletu.

Kuchyně dělá od všeho trochu po svém, od uzení vlastního masa po vaření vlastního džemu a používání dalších přírodních surovin z okolního regionu.

Abyste si nemysleli, že je to příliš vzdálené, do hotelu se dostanete taxíkem z vlakového nádraží Nässjö nebo pronajatým autem z letiště Växjö (1 hodina letu ze Stockholmu) nebo z letiště Göteborg/Landvetter.

Zdroj: maxim.com, redakčně upraveno