Lamborghini Huracán Sterrato v režimu rallye

Přidat na Seznam.cz

Lamborghini Huracan Sterrato, který v roce 2019 vznikl jako drzý, clickbaitový koncept, byl plně realizován jako terénní superauto, které si brzy budete moci skutečně koupit. Takže pokud máte přebytečné miliony korun, tak neváhejte!

Úžasně střižená karoserie byla oproti Huracanu EVO zvýšena o 4,3 cm a její rozchod se zvětšil o 2,8 cm vpředu a 3,3 cm vzadu. K dispozici je množství výztuh, od hliníkového předního podvozku až po vyztužený difuzor, podběhy kol a prahy.

Kromě zvednutí karoserie je nejviditelnějším doplňkem vyvýšené zadní sání pro přívod čerstvého vzduchu namísto typických bočních sání, která při testování ucpávala filtry motoru. „Žraly příliš mnoho prachu,“ řekl Mitja Borkert, ředitel designu Lamborghini, pro Car and Driver, „nebo spíše se filtry ucpávaly příliš rychle.“

Ačkoli byl výkon 5,2litrového motoru V10 v Huracanu v tomto provedení snížen z 631 na 610 koní, „off-road“ s pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou se na cestě k omezené maximální rychlosti 160 km/h stále rozjede na stovku za 3,4 sekundy. C&D dodává, že co se týče maximální rychlosti, jedná se o technicky nejpomalejší sériové Lamborghini od dob SUV LM002 „Rambo Lambo“, ale i s touto omezenou maximální rychlostí mají co dělat jen nejlepší světoví jezdci rallye, aby Sterrato vytlačili na konečnou rychlost mimo vozovku.

Jezdí na 19palcových ráfcích obutých do pneumatik Bridgestone Dueler AT002 run-flat a Lamborghini uvádí, že tyto pneumatiky byly „vyvinuty na zakázku“, aby „poskytovaly dokonalou přilnavost na štěrku i asfaltu při zachování vynikající ovladatelnosti a výkonu ve vysokých rychlostech“.

Žádné snímky interiéru nebyly poskytnuty, ale Lamborghini uvádí, že „čalounění Alcantara Verde Sterrato, odráží filozofii ‚cítit se jako pilot‘, která byla tradičně přijata pro řadu Huracán.“ Rozhraní HMI Lamborghini ovládané centrálním dotykovým displejem získalo také nové funkce určené pro jízdu v terénu, včetně digitálního sklonoměru, kompasu a ukazatele zeměpisných souřadnic a úhlu natočení volantu.

Objednávky na Lamborghini Huracan Sterrato, omezené na 1499 exemplářů, se otevřou ještě letos před zahájením výroby v únoru 2023.

Zdroj: caranddriver.com