Které části těla by si měl muž oholit a které by měl nechat být?

Přidat na Seznam.cz

Každý muž se sám rozhodne, které části těla je lepší holit a které ne. Ale musíte uznat, že nikdo nechce vypadat směšně. Musíte tedy dodržovat určitá pravidla. Ale jaká to jsou?

Hlava

To, zda vám pleš bude slušet, hodně závisí na tvaru vaší lebky. Například je těžké si představit Vina Diesela a Jasona Stathama s hustými vlasy. Stejně těžko si lze představit plešatého Toma Cruise nebo Elijaha Wooda.

Ti, kterým plešatost sluší, mají silnou zadní část hlavy a výrazné čelo. Takoví muži vypadají mužně a velitelsky. Majitelé hubeného obličeje a malé hlavy jsou na tom lépe s vlasy.

Obličej

Nosit vousy nebo se oholit, každý muž by se měl rozhodnout sám. Pokud se rozhodnete pro vousy, je třeba dodržovat několik základních pravidel:

  • Vousy nemusí být ve stylu vašeho bezdomovce od vedle.
  • Pravidelně navštěvujte holiče, aby vám upravil vousy. Vyhněte se neupraveným vousům.
  • Zeptejte se své přítelkyně, jestli má ráda vousy. Nejde jen o její vnímání vaší image. Některé dívky mají citlivou pokožku, takže by ji vousy mohly podráždit.
  • V některých firmách je součástí dress code i oholená tvář. Ujistěte se, že vám vedení schválí vousy.

Záda

Záda by se nikdy neměla holit, jinak by se mohlo stát, že je budete muset holit každý den, protože chloupky ztvrdnou a rychleji dorostou.

Pokud jste náchylní k zarůstání chloupků na zádech v horkém podnebí nebo máte na pláži neandrtálský výraz, je načase se jich zbavit, ale progresivní metodou. Můžete například podstoupit laserovou epilaci.

Prsa

Všechno je dobré s mírou, a to platí i pro ochlupení na hrudi. Umírněné ochlupení na prsou vypadá sexy a přitahuje opačné pohlaví. Pokud je však na hrudi hodně chloupků a vyčnívají z rozepnuté košile, působí opačně.

Ruce

I když máte na pažích hodně chloupků, není vhodné je stříhat. Řiďte se tím, co vám příroda dala.

Domněnky o orientaci a posměšky o hladkých pažích bez chlupů vás budou rozčilovat mnohem víc.

Dokonce ani spousta dívek si nenechává depilovat ruce. Navíc to budete muset dělat často. Proto je lepší nechat tuto část těla na pokoji.

Podpaží

Tuto oblast zvládnete snáze – pokud chcete, můžete se pod pažemi oholit dočista. Dokonce je to i zdravější a vyhnete se nepříjemnému pachu při pocení. Trpíte-li nadměrným pocením, je husté ochlupení v podpaží velkým problémem, který může situaci ještě zhoršit. Navíc dlouhé chlupy trčící zpod trička nebo rukávu trička nejsou ani estetické, ani sexy.

Nohy

Situace je podobná jako u rukou. Hladké holeně jsou výsadou něžného pohlaví. Navíc mnoho mužů ani neuvažovalo o tom, zda si odstranit ochlupení na nohou. Chlupaté nohy mužů vypadají přirozeně.

Intimní oblast

Pokud rostoucí chloupky v oblasti intimních partií způsobují nepohodlí a ztěžují udržování čistoty, měli byste se jich co nejdříve zbavit. Dámy mají rády oholenou intimní oblast. Je mnohem příjemnější na dotek a vypadá atraktivněji. Věřte mi, že takový názor mají téměř všechny dívky, pokud vaše slečna není hippie.

Konečné rozhodnutí je na vás. Mějte však na paměti, že ochlupení není jen otázkou stylu, ale také hygieny a vnímání.

S jakými body souhlasíte a s jakými ne? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Zdroj: menslife.com, redakčně upraveno