Krejčíková se vrátila na vítěznou vlnu. Po Tallinu ovládla i Ostravu

Přidat na Seznam.cz

Když je Barbora Krejčíková zdravotně fit, nemusí se nikoho bát, což dokázala na právě skončeném turnaji v Ostravě. Ve finále si totiž poradila se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou z Polska 5:7, 7:6, 6:3 a vybojovala tak druhý titul ve dvouhře za sebou.

Barbora Krejčíková vstupovala do ostravského turnaje jako vítězka předešlého tenisového klání v Tallinu. Přesto by nikdo nevěřil, při vší úctě k této sympatické tenistce, že se jí podaří zvednout pohár dvakrát za sebou nad hlavu. Třeba z toho důvodu, že do moravskoslezské metropole zavítala zmiňovaná světová hráčka číslo jedna Šwiateková. Tato polská tenistka je zaslouženě na výsluní, vždyť se jí letos podařilo vyhrát na grandslamech v Paříži a na US Open. A protože její polští fanoušci to mají do Ostravy kousek, i „domácí“ prostředí jí mělo napomoci k dalšímu triumfu.

A vše k tomu směřovalo, jenže to by na ní ve finále nesměla čekat Krejčíková, která se též v domácím prostředí vybičovala ke skvělému výkonu, který jí zaručil pátý turnajový titul v kariéře. „Mám obrovskou radost. Byl to náročný zápas, ve kterém rozhodoval jeden balonek. Jsem ráda, že jsem to před domácím publikem vybojovala. Je to úžasné, jak lidé přišli, fandili na obě strany a myslím, že jsme si to obě užily. Předváděly jsme neskutečný zápas a mám obrovskou radost, že jsem ta vítězka,“ uvedla pro televizní diváky Krejčíková.

Díky tomuto výraznému úspěchu poskočila Krejčíková o devět míst a je v tuto chvíli na 14. příčce žebříčku WTA. Další posun se však zatím konat nebude, protože se odhlásila z turnaje v Rumunsku. „Bohužel po takové porci tenisu za poslední dva týdny mi zranění zápěstí nedovolí hrát v Kluži,“ uvedla rodačka z Ivančic.

Zdroj: idnes , isport.blesk.cz