Krejčího čeká sezona pravdy. Proto je lehce zklamaný z nečekané výměny

Přidat na Seznam.cz

Náš jediný zástupce v NBA Vít Krejčí mění nečekaně pár týdnů před začátkem sezony klubový dres. Oklahoma City ho vytrejdovala do Atlanty Hawks. „Nějaké zklamání tam určitě je, na druhou stranu se extrémně těším na tuhle novou výzvu a jsem rád, že jsem dostal možnost hrát v takhle kvalitním týmu a rozhodně se budu snažit využít ji naplno,“ říká smířeně nová posila atlantského týmu.

Krejčí si v loňské premiérové sezoně v NBA zahrál ve 30 zápasech a to předveším ve druhé části ročníku, kdy už bylo jasné, že Oklahoma se už nemůže dostat do play-off a začala dávat šanci mladých hráčům z farmy. Strakonickému rodákovi se vcelku dařilo, v sedmi zápasech nastřílel deset a více bodů. Nejvíce se mu povedlo březnové utkání proti Orlandu, když zaznamenal 12 bodů a 11 doskoků.

Českého reprezentanta nečeká zrovna lehká štace, na jeho postu rozehrávače mají Hawks dva kvalitní hráče – Trae Younga a Dejounta Murrayho. 22letý bývalý hráč Písku se však už nové výzvy nemůže dočkat. „Už se těším, že budu mít šanci učit se od takového frajera, a věřím, že mi to pomůže a posune mě to dál,“ řekl Krejčí na adresu Younga.

Snad se Krejčímu povede si zlepšit náladu po nedávném lehce rozpačitém evropském šampionátu. Nejenom že český tým nenaplnil pozici černého koně (dostal se jen mezi posledních šestnáct), ale navíc Krejčí nedostal od reprezentačního kouče tolik příležitosti, kolik očekával…

Zdroj: redakce, idnes.cz , isport.cz