Kolikrát musí muž ejakulovat, aby se vyhnul riziku rakoviny prostaty?

Přidat na Seznam.cz

Ať už se stydíte nebo to chcete tajit, přiznejme si, že většina z nás si čas od času dopřeje trochu sebelásky. Ať už proto, abychom uvolnili napětí, prozkoumali vlastní tělo, než se dostaneme do postele s někým jiným, nebo jen pro ten pocit uspokojení, který s tím přichází, důvodů pro to může být tolik, kolik může být výhod.

A jednou z výhod je, že ejakulace pomáhá mužům snižovat riziko rakoviny prostaty. Má to však jeden háček.

Nedávná studie European Urology, která zkoumala až 31 925 mužů, přišla s výsledky, které naznačují, že ti muži, kteří ejakulují s vyšší frekvencí, řekněme 21krát za měsíc, trpí mnohem menším rizikem onemocnění rakovinou prostaty.

Jakkoli působivě a povzbudivě toto číslo zní, není nutné se ho držet jako vzorce.

Studie vycházela z předpokladu, že ejakulace je pro muže zdravá, a bylo zjištěno, že mezi 31 tisíci zkoumanými muži s nejnižším rizikem ejakulovali nejméně 21krát za měsíc. A toto pozorování platilo v několika věkových skupinách.

Ať už se rozhodnete držet se tohoto přesného čísla, nebo ne, hlavním poznatkem je zjištění, že bez ohledu na to, k čemu vás společnost a vaše sociální podmíněnost může vést, ejakulace není špatná. Když už, tak vám zachrání život.

Ve skutečnosti existují i studie, které prokázaly, jak jsou páry, které mají sex alespoň jednou týdně, šťastnější než ty, které ho nemají.

Není známo, zda by ejakulace při masturbaci nebo s partnerkou při pohlavním styku měla stejný dopad na zdraví muže, ale jedno je jisté a to, že do jisté míry snižuje riziko rakoviny prostaty pro muže.

Důvody pro masturbaci mohou být různé, od toho, že ejakulace pomáhá při snižování stresu a deprese, poskytuje zvýšenou imunitu a snižuje krevní tlak. To vše při současném uvolňování dopaminu do našeho systému, který dále uvolňuje hormon zvaný „oxytocin“ známý také jako hormon štěstí.

Zatím nebyly nalezeny žádné důkazy, které by dokazovaly, že ejakulace je škodlivá pro zdraví mužů, a jak to tak vypadá, mít průměrně 5krát týdně masturbaci nebo sex pro zdravější tělo by nemělo být tak „těžké“.

Zdroj: Mensxp.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27033442