Kolik let je Mini Khabibovi, bojovníkovi, který napodobuje velikány MMA a vypadá jako dítě?

Přidat na Seznam.cz

Hasbullova videa kolují po všech sociálních sítích už několik týdnů, ale teprve nedávno se z něj stal virální fenomén: v posledních dnech se totiž často mluví o plánovaném souboji s Abdu Rozikem, dalším influencerem, který se na internetu proslavil z podobných důvodů.

Na internetu se proslavil pod přezdívkou Mini Khabib, a to ze zcela zřejmého důvodu: jeho výška naznačuje, že je dítě, zatímco ve skutečnosti je již dospělý, je mu 18 let, ale vypadá nejméně o 15 let mladší. Jeho skutečné jméno je Hasbulla Magomedov a je to ruský chlapec trpící vzácnou poruchou růstu, který se v posledních měsících stal virálním na platformách, jako je TikTok a YouTube, právě kvůli svému zvláštnímu vzhledu. Hasbullova videa kolují po všech sociálních sítích už několik týdnů, ale teprve nedávno se z něj stal virální fenomén: v posledních dnech se často mluví o plánovaném wrestlingovém zápase s Abdu Rozikem, jen o rok mladším influencerem, který se na internetu proslavil z podobných důvodů.

Hasbulla se narodil v ruském přímořském městě Machačkala a teprve loni si otevřel své první profily na sociálních platformách populárních na Západě, na nichž se otevřeně prezentuje svým vzhledem a baví diváky. Na Instagramu se chlapec rychle zviditelnil, zatímco na TikToku začala jeho videa kolovat teprve letos. Jedním z důvodů je jeho vášeň pro zápasy MMA: na některých videích, která se stala virálními, chlapec napodobuje pohyby některých nejznámějších bojovníků tohoto bojového sportu, zejména ruského Chabiba Nurmagomedova; přezdívka Mini Khabib pochází ze srovnání s šampionem UFC.

O plánovaném zápase mezi Magomedovem a Rozikem se mluví již několik měsíců, ale zatím se neuskutečnil. Kromě toho, že tato událost vzbudila pozornost fanoušků obou chlapců, vzbudila ve skutečnosti mnoho kritiky ze strany těch, kteří se domnívají, že obě osobnosti budou zesměšněny a že je jejich manažeři uvádějí v omyl kvůli finančnímu zisku. Termín zatím nebyl stanoven: Magomedov a Rozik, kteří se během několika měsíců měli možnost poznat, se zatím střetli pouze na fingované předzápasové tiskové konferenci pořádané pořadatelem – krajanem, kolegou a téměř současným zápasníkem Ašabem Tamajevem.