Kníže se pokusí znovu stát se králem. Český veterán ještě kariéru nekončí

Přidat na Seznam.cz

Petr Kníže je velmi uznávaným bojovníkem MMA. Ve své kariéře dokázal ve 27 zápasech 25x vyhrát! Avšak jedna z těch dvou porážek byla pro něj velmi bolestná. Ani ne tak fyzicky, jako duševně. Týkala se totiž titulového střetnutí o šampionský pás v Oktagonu. Jeho přemožitelem byla letos v dubnu jiná hvězda českého MMA David Kozma. Kníže však má nadále touhu bojovat a hlavně být úspěšný. Pro svůj restart si vybral organizaci RFA.

Zatím ještě není jisté, kdo bude prvním protivníkem „Monstra“, jak se Petru Knížeti přezdívá. Podle promotéra RFA by měla česká legenda nastoupit k jednomu či dvěma zápasům, a pokud bude úspěšný, připraví mu titulový souboj. „Od Monstera samozřejmě nebudeme chtít, aby měl za sebou třeba čtyři zápasy, ale třeba jen jeden těžší. Když ho vyhraje, tak titulovou šanci může dostat,“ uvedl pro sport.cz promotér RFA Boris Marhanský.

I když je Knížeti už 44 let, šéfové RFA v tom nevidí sebemenší problém. „Je fyzicky výborně připravený, pro naší organizaci to bude obrovské jméno,“ podotkl Marhanský.

RFA se bude v následujících letech snažit přiblížit Oktagonu, což je zatím jasná jednička „na trhu“ MMA. K tomu má pomoci nejenom Kníže, ale i David Hoška, který též přešel z Oktagonu. Už za 14 dní čeká Hoška těžký zápas s Nenadem Avramovičem.

Zdroj: isport.cz, fightlive.cz