Kempování má novou podobu. Safari Cruiser 3 v 1 jako panoramatický dvoupatrový kempinkový komplex

Přidat na Seznam.cz

Čínská společnost Wild Land, která vyrábí vybavení do terénu, je již dlouho inovátorem v oblasti dálkově ovládaných střešních stanů a nyní uvádí na trh svůj dosud nejambicióznější model. Zcela nový Safari Cruiser 3 v 1 je zčásti nosič pickup, zčásti střecha na auto a zčásti panoramatický dvoupatrový kempinkový komplex, píše portál NewAtlas.

Safari Cruiser se upevňuje na horní část kolejnic ložné plochy pick-upu. Když je zavřený, vypadá jako hranatá verze pick-upu s výškou kabiny. Safari Cruiser je naložená skříň vážící 250 kg.

V kempu uživatelé jednoduše musí spustit zadní dveře, zapnout akumulátor na stěně lůžka a poté stisknout tlačítko „otevřít“ na přiloženém dálkovém ovladači na klíče. Safari Cruiser se pomalu a plynule zvedá stejně jako jiné elektricky ovládané nůžkové zvedací systémy.

Protože horní stanová podlaha modelu Safari Cruiser nepřesahuje přes kabinu nákladního automobilu jako u typického pick-upu, nabízel by stan na spaní pouze tak dlouhý, jako je délka jeho korby (171 cm), což je pro většinu táborníků nedostatečné. Inženýři společnosti Wild Land tento problém obešli instalací předních a zadních výklopných nástavců stanové podlahy, které zvětšují prostor pro spaní a zároveň mění střešní stan z krychle na lichoběžníkový hranol. Majitelé je sice budou muset ručně rozložit, ale pak si užijí velkorysou plochu na spaní o rozměrech 220 x 140 cm.

Do horního stanu se dostanete po žebříku v lůžku pickupu, čímž vznikne plynulejší vnitřní prostor. Wild Land uvádí, že se v něm vyspí dvě až tři osoby. Díky použití předního panelu z plného pletiva, který plynule přechází do bočních stran a poskytuje otevřený 270stupňový výhled z vyhlídkového bodu podobného domku na stromě. Průhledné střešní okno nad hlavou zajišťuje, že se táborníci mohou dívat na hvězdy, když usínají, a také se otevírá, takže mohou vystrčit hlavu nahoru a mít ještě lepší výhled. Na střeše je také 30W solární panel pro napájení LED osvětlení a baterie výtahového systému.

Základní maloobchodní cena je 10 000 dolarů, tedy zhruba 230 korun.

Zdroj: NewAtlas