Když se světu sportu zatajil dech. Je to rok, co zemřel Kobe Bryant

Přidat na Seznam.cz

Kobe Bryant je mrtvý. Legendární basketbalista zemřel přesně před rokem, ale stále je s námi. Svět sportu našel mnoho způsobů, jak si připomenout jednoho z největších hráčů v historii NBA.

Kobe Bryant, basketbalista přesně před rokem, zemřel při havárii vrtulníku ve společnosti své dcery Gianny. Jeho smrt šokovala sportovní svět. Legenda NBA byla ve velkém rozkvětu, po skončení kariéry měl spoustu životních plánů. Účinkoval například při udělování Oscarů nebo na mistrovství světa v basketbalu. Vrchol opustil 13. dubna 2016, poté, co odehrál poslední zápas za Los Angeles Lakers.

man in yellow and blue tank top sitting on black metal bench
Foto: by Mike Von / Unsplash.com


Dnes, jak Američané usuzují, je Kobe jako Elvis Presley. Je mrtvý, ale máme pocit, jako by byl naživu. To je jasně vidět.

Krátce po smrti Kobeho ho uctívali ve velkém světě sportu další basketbalisti nebo fotbalista Neymar. Basketbalista byl připomínán na Oscarech, cenách Grammy, SuperBowl a NBA Star Match, kde byla cena pro nejlepšího hráče pojmenována po Bryantovi. Na konci února proběhlo také rozloučení s bývalou hvězdou Lakers, během kterého Michael Jordan a Shaquille O’Neal přednesli dojemné projevy. Vzpomínka na Kobyho Bryanta žije v Lakers stále žije.