Kdy „omluva“ nestačí? Ženský pohled na partnerské konflikty

Přidat na Seznam.cz

V každodenním životě páru dochází k situacím, které ženy dráždí. Zároveň stejné situace nechápe opačné pohlaví. Muži si nezřídka stěžují, že nedokážou plně porozumět svým partnerkám. Jedním ze sporných bodů je usmíření po hádce. Jak by se to mělo dělat? Proč ženy některé situace nedokážou snadno odpustit?

Existují konflikty, při nichž se člověk musí usilovně snažit obnovit běžný kontakt se svou partnerkou. Říká se, že při takových událostech nestačí pouhé „promiň“ a květiny. Jaké jsou tyto situace? Jaké jsou jejich vlastnosti?

Hrdost žen je uražena

V porovnání s citlivými problémy mužů jsou problémy žen velmi odlišné. Hodnota vztahu ženy je často založena na jejím sebevědomí. Žena si ráda uvědomuje, kdo ve vztahu dominuje, ráda se cítí krásná bez ohledu na situaci a je si jistá svou vlastní moudrostí. Pokud muž některou z těchto hodnot urazí, může očekávat, že omluva nebude snadná.

Muž zpochybnil vynalézavost ženy

Ženy jsou často schopny v počáteční fázi vztahu dočasně hrát roli „nemotorné princezny“, aby muže povzbudily k prvním krokům. V pokročilých vztazích však stále více žen chce cítit podporu. Ve svém profesním úsilí potřebují podporu partnera, ale také seriózní přístup k tomu, co dělají se svým časem. Jakmile je hodnota ženské práce bagatelizována, nelze očekávat klidné dny. Abyste je nemuseli zažít, bylo by moudré zdržet se alespoň komentářů o kvalitě řízení, chuti večeře nebo pořádku.

Srovnávání partnerky s jinými ženami

V každodenním životě se mohou zástupkyně něžného pohlaví znevažovat nebo získávat komplexy právě tím, že se srovnávají. Vždycky se najde někdo hezčí, bohatší, chytřejší. To však způsobuje problémy s plným sebepřijetím. Když partner přirovnává ženu ke své matce, bývalé partnerce nebo prostě k jiné ženě, může se jeho vyvolená cítit velmi uražená.

Takové chování může ženu rozrušit. Celá věc ji bude velmi emocionálně ovlivňovat, takže hrozí větší riziko dalších konfliktů. V takovém okamžiku je třeba řádně zvládnout proces usmíření, aby následující dny mohly být prožívány neutrálněji a nakonec pozitivněji.