Kdo je největší hvězdou mužského hokejového šampionátu? Krásná blondýnka

Přidat na Seznam.cz

Kdyby se dělala anketa o nejobletovanější osobu probíhajícího světového šampionátu v hokeji, padala by jistě jména hráčů jako Čech David Pastrňák, Švéd William Nylander či Fin Miro Heiskanen. Jenže s velkou pravděpodobností by to vyhrála Jessica Campbellová, která je v německém týmu asistentkou hlavního kouče Toniho Söderholma, jak uvádí isport.cz

Když se kolem „mužských“ sportů jako je motorismus, fotbal, MMA či hokej pohybuje žena, vždyť to vzbudí emoce. Naštěstí už spíše ty pozitivní. V dnešní době už se sportovkyně těchto „chlapáckých“ sportů neposílají k plotně, v současných letech už mají zpravidla hodně příznivců. A ještě k tomu když jsou pohledné, jako je zmiňovaná Jessica Campbellová.

Tato 29letá Kanaďanka však není na lavičce jen pro okrasu. Má za sebou bohatou hráčskou kariéru. Už na šampionátu do 18 let byla nejužitečnější hráčkou. V Kanadě nejdříve oblékala dres univerzitního týmu prestižní školy Cornell, poté hrála za ženský tým Calgary. Co se týká dospělé reprezentace, v roce 2015 získala s kanadským nároďákem na MS stříbro. Jejím posledním hráčským působištěm bylo švédské Malmö. Během skandinávského angažmá už začala polehoučku se věnovat i trenérské práci a následně absolvovala stáž v Norimberku v mužském klubu německé nejvyšší soutěže. Zaujala tamní trenéry a netrvalo dlouho a už stála i na střídačce během zápasů. Dostala na starost primárně individuální dovednosti hráčů a též měla odpovědnost za ofenzivu a přesilovky. „Je mi úplně jedno, jestli je chlap nebo žena. Chci mít kolem sebe ty nejlepší lidi, díky nim budu já i hráči lepší,“ řekl norimberský trenér Tom Rowe.

Jessica Campbellová měla velké štěstí v tom, že Tom Rowe působí též i jako asistent trenéra u německé reprezentace a okamžitě svou novou kolegyni doporučil. A protože hlavní kouč německého nároďáku Toni Söderholm souhlasil, už nebránilo nic tomu, aby se sympatická blondýnka dočkala svého velkého trenérského mezníku. „Výrazně posílila náš trenérský tým. Jessica velmi dobře komunikuje a mluví, tvrdě pracuje a má jiný pohled na to, jak můžeme nastavit kulisy hry,“ popisuje Söderholm, který pochází mimochodem z Finska.

Bude zajímavé sledovat, zda tento zahraniční mix pomůže německé reprezentaci k většímu úspěchu. Prozatím si Němci vedou solidně a účast v play-off by jim neměla uniknout.

Zdroj: isport.cz, cnn.iprima.cz