Kdo je nejlépe placený fotbalista? Kdepak, není to ani Ronaldo, ani Messi

Přidat na Seznam.cz

I když dvěma nejlepším fotbalistům tohoto tisíciletí (či snad všech dob) Cristianu Ronaldovi a Lionelu Messimu už dávno přibyly tři křížky, nic neztrácejí ze své šikovnosti. Přesto ani jeden z nich není na vrcholu finančního žebříčku. Nejlépe placeným fotbalistou je Francouz Kylian Mbappé, který si týdně v Paris Saint Germain vydělá přibližně 28,5 mil. korun (milion liber).

Druhé místo si udržuje zmiňovaný Argentinec Messi (přibližně 27,4 mil. korun), který též obléká dres týmu z Paříže. Portugalec Ronaldo (Manchester United) je dokonce až na páté příčce (přibližně 11 mil. korun).

Vraťme se ale k třetímu místu, kterou obsadil díky přibližně 17,3 mil. korun týdně Brazilec Neymar (do třetice Paris St. Germain). A včera se díky prodloužené smlouvě s Liverpoolem posunul na čtvrtou příčku Egypťan Salah (přibližně 11,5 mil. korun). A ještě pro zajímavost, držitel zlatého míče Polák Robert Lewandovski, který je na odchodu z Bayernu Mnichov, je desátý v pořadí fotbalových boháčů (přibližně 10 mil. korun).

Předcházející pořadí má však jeden háček, nejsou v něm zahrnuty příjmy od sponzorů, ale jen čistě plat. Takže fanoušci kouzelníka Messiho nemusí už nechápavě kroutit hlavou, protože když se sečtou všechny finance, které fotbalisti za rok dostanou, argentinský reprezentant jasně vede. Za loňskou sezonu si Messi vydělal 130 milionů dolarů před zdaněním a je tak zároveň nejvíce vydělávajícím sportovcem světa. Ronaldo je oproti svému odvěkému rivalovi „chudší“ o 15 milionů dolarů a je třetí na světě mezi sportovci. Mezi tyto fotbalové velikány se vklínila další legenda, avšak basketbalová, LeBron James (121,2 milionu dolarů).

V první desítce nejlépe vydělávajících sportovců není např. zmiňovaný Mbappé, který sice má velký týdenní plat, ale pro sponzory není tolik zajímavý jako třeba Neymar, který je podle žebříčku Forbes hned za Ronaldem (95 milionů dolarů). Následuje basketbalista Stephen Curry (92,8 milionu dolarů) hrající za Golden States.

Šestou příčku zaujímá další fenomén pod bezednými koši Kevin Durant (Brooklyn Nets – 92,1 milionu dolarů). Sedmé místo patří sportovci, který toho v posledních měsících kvůli zranění mnoho neodehrál, přesto díky sponzorským příjmům si příjde na 90,7 milionu dolarů. Není jím nikdo jiný než žijící tenisová legenda Roger Federer.

Asi méně známé jméno je na osmé příčce, jde o mexického boxera Canela Alvareze (90 milionů dolarů). Mezi desítkou nejbohatších sportovců nemůže samozřejmě chybět ani zástupce amerického fotbalu, a to 44letý fenomén tohoto pro Čechy stále exotického sportu Tom Brady (83,9 milionu dolarů). A na chvostu první desítky je opět basketbalista – Giannis Antetokounmpo reprezentující Řecko (80,9 milionu dolarů).

Zdroj: forbes, sport.cz