Kdo je nejbohatší fotbalista na světě? Není to Messi, Ronaldo ani Neymar

Přidat na Seznam.cz

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a Neymar patří k nejbohatším fotbalistům na světě, ale nemohou konkurovat jednomu exotickému.

Lionel Messi prý v FC Barcelona vydělává 4,40 eur za sekundu. Španělské noviny El Mundo nedávno zveřejnily absurdní plat výjimečného fotbalisty.

Miliony na svých platech vydělávají i superhvězdy jako Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín nebo Neymar z Paris Saint-Germain. Ale ani Messi, Ronaldo nebo Neymar nejsou nejbohatšími fotbalisty na planetě.

Nejbohatší fotbalista na světě: Bolkiah porazil Messiho a Ronalda
Je zajímavé, že 22-letý Američan s tržní hodnotou 200 000 eur je osamělý na špici nejbohatších fotbalistů. Faiq Bolkiah se narodil v Los Angeles a stále toužebně čeká na svůj první profesionální úkol. Talentované křídlo hrálo v mládí v klubu Premier League Southamptonu, Chelsea a Leicesteru. Bolkiah od této sezóny hraje za portugalský prvoligový tým Maritimo, ale na svůj průlom stále čeká.

Bolkiahovo bohatství tedy nelze vztahovat k jeho úspěšné fotbalové kariéře. Faiq je synem knížete Bruneje Jefriho a synovcem sultána Hassana Bolkiaha. Ve druhém případě se soukromé jmění sultána odhaduje na 20 miliard dolarů, otec Jefri údajně vlastní kolem deseti miliard dolarů. Brunej, která se nachází severně od Malajsie, těží ze svých obrovských zásob ropy.

V roce 1996 nechal sultán Hassan přiletět Michaela Jacksona na koncert u příležitosti jeho 50. narozenin a zaplatil dvanáct a půl milionu dolarů za vystoupení krále popu. Kromě toho vystavěl stadion, který pojme 60 000 lidí, hlavnímu městu Bandar Seri Begawan v souvislosti z koncertem.

Faiq Bolkiah: sen o profesionálním fotbalu
Navzdory těmto ohromujícím částkám peněz se Faiq Bolkiah nikdy nevzdal svého snu o profesionálním fotbalu. „Hraju fotbal, protože mě vždycky bavilo být na hřišti.“ Kapitán brunejského národního týmu jednou řekl svému spoluhráči v Leicesteru: „Všichni moji bratři jsou doma a nedělají nic. Opravdu chci něco dělat a nebýt jako oni.“