Jste majetnější? Nechte se očkovat v Dubaji!

Přidat na Seznam.cz

Zrodila se vakcínová turistika. Firmy nabízejí očkování v Dubaji.

Časy pandemie vyústily ve vytvoření zcela nového modelu cestovního ruchu „šitého na míru“. Společnosti, které v běžných dobách prodávaly osobní cesty bohatým zákazníkům, našly nový lukrativní segment: vakcíny covid na vyžádání.

Česko žije v posledních týdnech tématem front na očkování vakcínou proti koronavirům. Celý proces vakcinace může trvat mnohem déle, než se očekávalo, takže existuje více nápadů, jak se vyhnout frontám a získat vakcínu rychleji. British Daily Telegraph píše o případu společnosti, která se rozhodla najít řešení tohoto problému. Vakcíny na vyžádání v Dubaji: neobvyklá nabídka britské společnosti Britská společnost Knightsbridge Circle, která se zabývá prodejem exkluzivního cestování „šitého na míru“, nedávno nabídla zákazníkům neobvyklou službu: očkování.

Toto řešení vám umožňuje užít obě dávky vakcíny ve Spojených arabských emirátech – s přestávkou na prozkoumání země a prozkoumání atrakcí Dubaje nebo Abú Dhabí.

herd of camel sitting on desert sand
Foto: Fernando Jorge / Unsplash.com

Podle Stuarta McNeila, zakladatele Knightsbridge Circle, s nímž hovořil novinář Daily Telegraph, byla nová nabídka „nadšeně přijata“ zákazníky. Jednou z překážek by mohla být cestovní omezení zavedená britskou vládou v rámci boje proti rostoucímu počtu případů, ale pod záminkou služební cesty vynechat. Zákazníci společnosti, včetně členů královské rodiny, slavných osobností a velmi bohatých obyvatel Britských ostrovů, mohou tuto službu využít tím, že zaplatí za „očkovací cestu“ ve výši přibližně 750 000 Kč.

Etická stránka tohoto podniku je kontroverzní, ale Stuart McNeil svou myšlenku hájí. „Myslím, že každý, kdo má přístup k soukromé zdravotní péči, má právo na imunizaci – pokud ji dostanou správní lidé.“ V rozhovoru pro Daily Telegraph McNeil také poznamenává, že jeho zaměstnanci podrobně ověřují zprávy, takže zdraví mladí lidé ve středním věku zatím nebudou moci využít nabídky Knightsbridge Circle.

Spojené arabské emiráty nejsou jedinou zemí, kam mohou zámožní cestovat za očkováním. Kontroverzní americký režisér Oliver Stone se na začátku prosince očkoval v Rusku ruskou vakcínou Sputnik V. V březnu budou očkování na vyžádání k dispozici také v Indii. Knightsbridge Circle také hledá příležitosti k očkování v dalších zemích světa. Uvažuje se mimo jiné o Maroku.