Jak vybrat správný pánský kapesní nůž? Poradíme vám

Přidat na Seznam.cz

Hledání nejlepšího pánského kapesního nože nemusí být tak náročné, zejména pokud přesně víte, co hledáte. Ať už je to váš první nůž, nebo chcete doplnit svou sbírku, můžete mít z nákupu skvělý zážitek, který nebude tak zdrcující.

K dispozici je široká škála barev, designů a cenových relací, zde je stručný přehled toho, co je třeba zvážit při hledání dokonalého pánského kapesního nože, píše web Male standart.

Design nože

Design nože určuje jeho velikost a hmotnost. Nejlepší volbou je vždy lehký, malý kapesní nůž. S takovým nožem si vy, a vlastně ani nikdo jiný, ani nevšimne, že nůž nosíte.

Dokonalý design je takový, který vyvažuje funkčnost a estetiku. Kapesní nůž, který se dokonale složí, aby se zmenšila jeho velikost, bude vždy dobrou volbou. Díky kompaktnímu designu bude váš nůž o to více přitažlivý na pohled a může být i skvělým doplňkem vašeho oblečení.

Velikost a hmotnost

Jak již bylo zmíněno, je třeba zvážit velikost a hmotnost kapesního nože. Velikost nože ovlivní druh úkolů, které nůž zvládne. S větším nožem zvládnete například tolik práce jako nakrájet kus ovoce. To, jak velký nebo malý nůž je, určuje, jak dobře můžete úkol snadno splnit a bez rizika, že se vám při něm stane nehoda. Chcete také něco, co se perfektně vejde do kapsy, jinak by to zmařilo myšlenku, že jde o kapesní nůž.

Těžký nůž bude při nošení vždy těžkopádný, a to zejména tehdy, budete-li ho mít u sebe delší dobu. Jeho používání vás bude unavovat už po krátkém nošení a používání. Lehčí je vždy lepší.

Konstrukční materiál

Různé části nože budou zkonstruovány z různých materiálů. Správná volba materiálu zaručí dlouhou životnost nože, nemluvě o vlivu na hmotnost a pohodlí.

Čepel vašeho pánského kapesního nože by měla být vyrobena z nerezavějícího a vysoce odolného materiálu. Ten zaručí dlouhou životnost i po nepřetržitém používání a vystavení vlivům počasí. Čepele z nerezové oceli drží a vydrží dlouho.

Na druhou stranu, při pohledu na materiál použitý při konstrukci rukojeti by měl být hlavním hlediskem komfort a odolnost. To je důležité zejména v případě, že budete nůž používat delší dobu v jednom okamžiku.

Počet čepelí

Některé pánské kapesní nože mají pouze jednu čepel, zatímco jiné jsou konstruovány s více čepelemi. Výběr jedné z nich je otázkou vašich preferencí a samozřejmě bude záviset na způsobu použití, kterému kapesní nůž budete používat. S nožem s více čepelemi toho vždy zvládnete tolik, že je více než univerzální než nůž s jednou čepelí.

Příslušenství

Příslušenství na pánském kapesním noži pomůže zlepšit jeho funkčnost a životnost. Různé nože se dodávají s různými doplňky a před pořízením příslušenství budete chtít pečlivě zvážit své možnosti.

Mezi nejoblíbenější doplňky patří pouzdro na nošení. Většině lidí se gentlemanský nůž lépe nosí, když je v pouzdře. V seznamu oblíbených doplňků je také čisticí materiál a také maziva na čepele.

Cena

Posledním z faktorů, které je třeba při nákupu pánského kapesního nože zvážit, je samozřejmě cena. Do konečné ceny se promítá design nože, velikost a hmotnost nože, počet čepelí a další výše zdůrazněné prvky. Opět mějte na paměti, že různé značky nebo výrobci budou mít za stejný nůž se stejnými specifikacemi různou cenu.

Nejdůležitější je zvážit kvalitu a hodnotu, kterou při nákupu získáte. Raději si připlaťte za nůž prvotřídní kvality, který vám bude dlouho sloužit, než abyste si pořídili levnější nůž, který možná budete muset během několika měsíců vyměnit. Ať už tedy máte jakýkoli rozpočet, proveďte několik srovnávacích nákupů, abyste si byli jisti, že za částku, kterou jste ochotni utratit, získáte to nejlepší, co existuje.

Zdroj: malestandard.com