Jak vybrat správnou barvu pánských bot?

Přidat na Seznam.cz

Moderní móda umožňuje nosit tenisky k elegantním kalhotám, klasické boty k džínsům. Nešťastně zvolená barva však může působit směšně.

Pokud kombinujete černé boty s černými kalhotami, nemůžete samozřejmě s barvou udělat chybu. Je to klasická a z módního hlediska nudná kombinace. Pokud máte ve svém šatníku více než dvě barvy, budete potřebovat více než jeden pár bot, abyste je mohli úspěšně kombinovat v kterýkoli den.

Několik základních pravidel a pokynů, které vám pomohou správně se rozhodnout

  • Tmavé barvy obuvi vypadají efektivněji než světlé barvy. Je s nimi také možné více kombinací.
  • Jednobarevné boty vypadají lépe než vícebarevné.
  • Je třeba zvážit nejen barvu, ale také styl.
  • Mějte na paměti, že bílé tenisky vypadají dobře téměř ke každému sportovnímu oblečení, na rozdíl od bílých oxfordek.
  • Boty mějte vždy čisté a dobře ošetřené. Pak budou nejen skvěle vypadat, ale také déle vydrží.
  • Nevytvářejte vzhled s několika výraznými a jasnými barvami. Například pokud jsou boty světlé, oblékněte si ke zbytku oblečení neutrální barvu.

Barvy bot a jejich kombinace s oblečením

Černá

Boty v černé barvě jsou výhrou a optimální volbou pro pánský šatník. Stylisté tvrdí, že černé oxfordky jsou nejelegantnější obuví, ale zužují možnosti kombinací s oblečením. Například černé oxfordky budou vypadat skvěle s elegantními kalhotami, ale nebude se hodit k džínsům.

Černé boty jsou dobrou volbou pro obchodní styl a formální příležitosti. Kombinují se třeba s obleky v šedých barvách.

Pokud chcete tyto boty nosit k neformálnímu oblečení, zvolte také neformální design. Černé boty se nehodí k barevným kalhotám stejně jako ke kraťasům.

Hnědá

Množství hnědých odstínů umožňuje vybrat boty téměř pro každou příležitost (s výjimkou nejpřísnějších dress code příležitostí). Hnědé boty mohou pomoci vytvořit individuální vzhled. Čím světlejší je odstín hnědé, tím neformálnější může být vzhled.

Tyto boty se hodí k chinos kalhotám (decentní kalhoty, původně vyráběné ze 100% bavlny). Hlavní je, aby se barva bot a kalhot neslučovala. Rozdíl by měl být alespoň několik tónů.

Teplé tóny hnědé se hodí ke kombinaci s modrými kalhotami nebo indigovými džínami. Taková obuv by však měla být neformální.

Sytě červená barva

Mnoho mužů se neodvažuje zařadit boty takové barvy do svého šatníku. Při úspěšné kombinaci může vzniknout docela zajímavý obraz. Toto je módní řešení sezóny. Aby obraz nebyl extravagantní, zvolte známý styl.

Boty sytě červené barvy samozřejmě nevypadají dobře k byznys oblekům, ale úspěšně se kombinují s mnoha věcmi: chinos kalhoty, džíny, oblekovými kalhotami.

Ležérní vzhled doplní mokasíny. Můžete je nosit například k letním kalhotám. Také v červené barvě budete vypadat stylově se sportovní obuví, teniskami.

Tan barva

Tato barva označuje středně sytý tón hnědé. Poměrně oblíbené jsou boty se semišovým povrchem, které se však nosí pouze k neformálnímu oblečení.

Boty v barvě hnědé se dají úspěšně kombinovat s džínami a chinos kalhotami všech odstínů. Pokud tyto boty nemají tkaničky, například mokasíny, noste je s šortkami.

Modrá

Jako klasická bota není tato možnost příliš vhodná. S neformálními oděvními součástmi je však možné vytvořit zajímavý a individuální obraz.

Špatná nebude ani kombinace s černým ležérním oblečením. Semišové modré boty jsou neméně dobrou volbou, zejména pod chinos kalhoty.

Modré boty jsou také skvělou volbou pod džíny.

Bílé tenisky

Bílé minimalistické tenisky se hodí téměř k jakémukoli oblečení, s výjimkou strohých obleků a formálního vzhledu. Hodí se zejména k džínsům, tričkům s dlouhým rukávem, šortkám a kalhotám chinos kalhotám.

Jednou z nevýhod bílých tenisek je jejich trvanlivost. Vlhčené ubrousky nebo speciální pečující přípravky budete muset nosit stále s sebou.

Pestrobarevné tenisky

Donedávna bylo nošení barevných tenisek omezeno na posilovnu, ale nyní je móda umožňuje nosit na ulici a dokonce i v práci. Hlavní je úspěšně je zkombinovat. Jak jsme uvedli v článku, světlé boty se kombinují s oblečením v neutrálních tónech. K teniskám se skvěle hodí džíny (od černých po bílé).

Navzdory rozmanitosti stylů a barev pánské obuvi můžete se znalostí tajemství jejich kombinace snadno vytvořit působivý a stylový obraz.

Zdroj: menslife.com, redakčně upraveno