Jak velké vypadávání vlasů je ještě normální?

Přidat na Seznam.cz

Přestože vypadávání vlasů je normální proces, je nepříjemné, když po sprchování zpozorujeme v odtoku chuchvalce vlasů. Může to však být také příznakem špatného zdravotního stavu.

Pokud jste si všimli, že vám vypadávají vlasy, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci určit, zda byste měli svému zdraví věnovat větší pozornost.

Jak velké vypadávání vlasů je normální?

V závislosti na typu vašich vlasů, celkovém zdravotním stavu a každodenních stresorech, kterým jste vystaveni, je ztráta 50-100 vlasů denně normální. Je to proto, že vlasy procházejí různými růstovými cykly a vypadávání představuje konec tohoto cyklu.

Co je třeba mít na paměti, pokud vám vypadávají vlasy

Na trhu najdete spoustu produktů, které slibují, že vám vlasy znovu narostou. I když je to ve většině případů nemožné, existují přípravky proti vypadávání vlasů, které vám pomohou v závislosti na tom, co problém způsobilo.

Androgenní alopecie je příčinou 95 % případů vypadávání vlasů u mužů

Na základě informací Americké asociace pro vypadávání vlasů je toto onemocnění nejčastějším důvodem, proč muži plešatí. Vlasy začnou řídnout a vypadávat v důsledku genetické přecitlivělosti na DHT, vedlejší produkt testosteronu.

Dědičné podmínky jsou nejčastějšími spouštěči vypadávání vlasů

Kromě nich mohou vypadávání vlasů způsobit i hormonální změny, poruchy, léky nebo léčebné terapie. Většina z nich je však reverzibilní a s dobrými produkty péče o vlasy a trpělivostí vám vlasy začnou opět růst.

Pramen vlasů prochází dvěma fázemi, než vypadne

Vypadávání vlasů je normální, je to součást přirozeného cyklu. Odhaduje se, že na hlavě máme více než 80 000 folikul a vlas prochází dvěma fázemi: růstovou (anagen) a klidovou (telogen), než vypadne.

Vypadávání vlasů trvá šest až devět měsíců

Vypadávání vlasů je adaptační fáze, kterou vaše tělo prochází po stresových událostech, zdravotních potížích nebo léčbě, během níž vypadává více vlasů. K vypadávání vlasů naopak dochází, když vlasové folikuly již nejsou schopny produkovat nové vlasy.

Stresové faktory jsou nejčastějším důvodem nadměrného vypadávání vlasů

Stresové situace, nezdravý životní styl nebo významné životní události jsou největšími spouštěči vypadávání vlasů, ke kterému může někdy docházet i několik měsíců poté, co stresující událost nastala. Stejně tak kolísání hmotnosti, operace a porod způsobují vypadávání vlasů, protože se tělo přizpůsobuje.

Závěr

Zdravé vlasy jsou důležitou součástí našeho sebevědomí a jejich ztráta nás může velmi ovlivnit. Přestože se s ní mnoho lidí snaží vypořádat na vlastní pěst, existují odborníci, kteří vám mohou pomoci, a čím dříve pomoc vyhledáte, tím dříve bude váš problém vyřešen.

Zdroj: moderngentlemen.net