Jak udělat z partnerky sexy kočku, nebo jak se zbavit přebytečných kil, aniž byste se mučili v posilovně?

Přidat na Seznam.cz

Studie odhalila převratnou technologii, která porazí přejídání a obezitu, a tvrdí, že mírné a precizně cílené elektrické šoky z mozkového implantátu porazí poruchu přejídání nejméně na šest měsíců, uvedl server Business Insider.

Dvě pacientky, které se experimentu zúčastnily, měly v hlavě mozkový implantát, který jim ovlivňoval část mozku spojenou s touhou po jídle. Ženy deníku New York Times řekly, že po operaci se už nepřejídají a obecně se rozhodují lépe, co se týče jídla.

Věděli, že to funguje. Ale je to bezpečné?

Studie byla v srpnu zveřejněna v odborném časopise Nature Medicine. Cílem studie bylo ověření toho, zda je zařízení bezpečné. Účinek byl však „působivý a vzrušující,“ uvedl hlavní autor studie Casey Halpern, docent neurochirurgie na Penn Medicine v tiskové zprávě, která doprovázela studii.

Dvě pacientky – 58letá Robyn a 48letá Lena – uvedly, že měly po operaci méně „záchvatů přejídání.“ A zdá se, že implantát změnil jejich stravovací návyky k lepšímu.

Robyn například řekla, že pokaždé, když šla do lékárny, tak se po cestě zastavila v cukrárně. Po aktivaci zařízení se vše změnilo. „Mohla jsem jít do lékárny a na zmrzlinu jsem ani nepomyslela,“ uvedla nadšená žena.

Nástroj proti obezitě

Obě ženy, které trpí obezitou, uvedly, že předtím vyzkoušely mnoho způsobů, jak bojovat s nadváhou. Zkoušely extrémní diety a podstoupily operaci střev (tzv. bariatrickou operaci), váha se jim ale stále vracela.

Pak přišla revoluční myšlenka zaměřit mozkové vlny na boj s chutěmi. Je to natolik lákavý koncept, že Elon Musk nedávno prohlásil, že jeho mozkový implantát Neuralink by jednoho dne mohl porazit morbidní obezitu.

Takže pánové, pokud chcete mít doma svůdnou kočku, anebo i vaše postava potřebuje nějaké úpravy, možná byste se měli nad podobným experimentem zamyslet. Vždyť přece víte, že v dnešním světě je moderní vypadat jako celebrity na sociálních médiích, že ano?

Zdroje: Business Insider, New York Times, Nature Medicine