Jak si už konečně správně změřit penis? Urolog vysvětluje

Přidat na Seznam.cz

Doktor Stefan Buntrock, urolog a sexuolog, v nedávném videu na kanálu UroChannel na YouTube objasňuje některé otázky a mylné představy o velikosti penisu a o tom, jak penis přesně změřit, počínaje otázkou: měří se penis ochablý, nebo vztyčený?

„Nejlépe obojí, a to i s ohledem na fenomén malého v klidovém stavu a velkého při ztopoření, a nebo velkého při obou situacích,“ říká Buntrock. „Erekční velikost však lze odhadnout i natažením ochablého penisu. To se provádí ve stoje, s penisem rovnoběžně s podlahou, pod úhlem 90 stupňů. Pokud se to provede správně, natažená délka se docela blíží délce erekce, ale je třeba vyvinout určitou sílu.“

Další častou otázkou je, odkud přesně byste měli začít měřit a na které straně. Buntrock vysvětluje, že se měří od základny ke špičce na horní neboli dorsální straně penisu. „Složení těla je matoucí,“ dodává. „Čím více tělesného tuku, tím menší se zdá být penis… Proto raději měřím od stydké kosti.“ Kvůli mírnému zakřivení penisu také doporučuje používat raději svinovací metr než pevné pravítko.

Dále uvádí, že existuje několik faktorů, které mohou měření velikosti ztížit, například teplota, přičemž chladnější prostředí často velikost zmenšuje. Dokonce i samotný akt měření penisu může vyvolat úzkost, což vede ke stažení cév, a penis se tak zmenší. Kromě toho může mít vliv i to, že subjekt nedávno ejakuloval.

Zdroj: menshealth.com