Jak se opít jako gentleman?

Přidat na Seznam.cz

V ideálním případě se gentleman nikdy pořádně nezboří, protože gentleman by nikdy neměl ztratit kontrolu nad svými schopnostmi. To se rozhodně snáze řekne, než udělá!

Pití, a tím mám na mysli alkoholické nápoje, může být potěšením, společenským očekáváním nebo někdy i ošemetné, protože může poškodit vaši pověst. Například sváteční večírek v kanceláři téměř vždy přinese nějaké pomluvy, protože někteří lidé rádi pijí příliš mnoho. Totéž platí o svatbách nebo obchodních večeřích, nechcete být tím, kdo všem zkazí večer, nebo být zodpovědný za neuzavření obchodu.

Opilost má vždycky vliv na to, jak se chováte a jak vás vnímá okolí. Pravdou je, že v opilosti se nikdy nechováme nejlépe a možnost dlouhodobé lítosti převáží nad potěšením z jedné noci.

Ke všemu má dnes každý chytrý telefon, který pořizuje fotografie a videa, a ty se nakonec mohou dostat k vašemu zaměstnavateli, k vaší matce nebo k tomu strýčkovi, který vás měl v závěti. Hlavním cílem pití jako gentleman je tedy užít si a přitom být stále zdvořilý a mít se plně pod kontrolou.

8 praktických rad pro pití

Znát svůj limit

Každý člověk reaguje na množství vypitého alkoholu jinak a je na vás, abyste věděli, co je přijatelné a co už je příliš. Pro vás to může znamenat jeden drink za hodinu, možná si můžete dát více, možná méně. Možná budete muset vždy před pitím něco sníst, nebo možná zcela abstinujte.

Držte se klasiky

Většina barmanů dokáže namíchat gin s tonikem nebo staromódní koktejl. Navíc mějte na paměti, že gentleman pije svůj nápoj z poháru nebo sklenice, nikoli z plechovky nebo lahve.

Zvolněte tempo

Nejste povinni držet krok s tím, kolik toho vypijí ostatní. V ideálním případě si můžete stanovit vlastní tempo a jedním z nejlepších způsobů, jak odrazit otázky na další skleničku, je mít prostě sklenici z poloviny plnou. Pokud nechcete pít vůbec, je to naprosto v pořádku. Možná užíváte léky na předpis, nepijete z náboženských důvodů nebo se na to dnes prostě necítíte. Pokud se vám přesto nechce pořád vysvětlovat, když nepijete, ideálně si prostě objednejte limetku a sodu s ledem ideálně ve vysoké kouli, tak to vypadá jako gin s tonikem a nikdo vás nebude otravovat.

Buďte imunní vůči tlaku vrstevníků

Upřímně řečeno, tohle je pro většinu mužů jedna z nejtěžších věcí. Většina lidí ráda pije a ráda to dělá ve společnosti, což může znamenat, že vás budou soustavně otravovat a vy prostě musíte být pevní a v případě potřeby několikrát říct NE. Není třeba nic vysvětlovat, stačí říct: „Ne, děkuji, pro dnešek už mám dost.“. V případě potřeby to jednoduše zopakujte.

Nevnucujte ostatním nápoje

Možná se vám opravdu líbí zaplatit toto kolo panáků tequily, ale ne každému se to může líbit. Je v pořádku nabídnout pití někomu jinému, ale pokud řekne ne, přijměte to tak, jak to je, nedrážděte ho, neptejte se ho znovu ani si z něj nedělejte legraci.

Chovejte se k personálu baru s respektem

Vím, že to může být těžké, pokud čekáte ve frontě dvacet minut a máte pocit, že se někdo jiný předběhl a nechal se obsloužit před vámi. Zachovejte klid, počkejte na barmana, snažte se vyhledávat oční kontakt, ale nemávejte penězi, neluskejte prsty, protože to je prostě neslušné a nezdvořilé. Samozřejmě byste také měli dávat spropitné odpovídající společenským normám v místě, kde se nacházíte.

Držte si ruce u sebe

Pití obvykle uvolní i ten nejstřeženější pohled na mezilidský prostor, ale přiblížit se k někomu příliš blízko nebo se ho dokonce dotknout je jasným ukazatelem toho, že jste toho vypili příliš mnoho.

Závěrem lze říci, že pít jako gentleman znamená, že byste se neměli chovat tak, abyste byli ostatním ve svém okolí trnem v oku.

Zdroj: gentlemansgazette.com