Zajímá vás jak rozvíjet mužské charisma?

Přidat na Seznam.cz

V naší řeči se velmi jasné a výrazné slovo často nazývá „charisma“. Existuje také takový výraz jako „charismatická osoba“. Co to znamená? A jaké rysy by měl charismatický muž mít? Pokusíme se pochopit a poskytnout praktické rady pro rozvoj tohoto talentu.

Pojem „charisma“ pochází ze starověké řecké mytologie a znamená schopnost přitáhnout pozornost ostatních lidí. Musím říci, že toto je především přirozený talent, který vzbuzuje úctu, důvěru a lásku u druhých. Současně charismatický člověk nemusí mít nutně krásný vzhled. Hlavní věc je jeho vnitřní kouzlo, sebevědomí a vliv na ostatní lidi. Díky těmto vlastnostem se člověk může stát vůdcem a duší společnosti.

Jsou to charismatičtí lidé, kteří nejčastěji zastávají vedoucí pozice. Marianna Williamson, slavná americká spisovatelka, přednášející a autorka knih o psychologii, říká: „Charisma je jiskra v osobě, kterou nelze koupit za peníze. Je to neviditelná energie s viditelným efektem. “ Jaké vlastnosti by tedy měl charismatický muž mít? 

1. Důvěra

Taková kvalita, jako je sebevědomí, vás samozřejmě neudělá zcela charismatickou osobností. Ale může to být přesvědčivější. Především je třeba, aby se od mládí rozvinul zvyk dokončit věci a dosáhnout zamýšleného výsledku. Pokud si stanovíte cíl sami, musíte jít dopředu a dosáhnout ho. I když jsou lidé kolem nedůvěřivý a skeptičtí. Je prostě nutné dosáhnout toho, co podle názoru druhých nemůžete udělat.

Začněte jednoduše. Může to být seskok padákem, nebo závod na dlouhé vzdálenosti. A pokud zvládnete úkoly, dá vám to důvěru v další úsilí. A určitě to ovlivní vaše chování a vzhled. Je také nutné pokusit se jasně a přesvědčivě sdělit své myšlenky, aby vás ostatní poslouchali a věřili vám. No, samozřejmě, musíte mít rádi sebe. Pokud se člověk sám sobě nelíbí, nemůže si být jistější. Bojujte s nedostatky a zdůrazněte své silné stránky.

2. Optimismus

K dosažení cíle je velmi důležité věřit v dobré výsledky. Klíčem k vašemu úspěchu je rozhodnost a pozitivní emoce. Nadšení pomáhá vyrovnat se s obtížemi, udržuje dobrou náladu a bojuje s duchem. Optimismus je kvalita, která člověku otevírá obrovské příležitosti. A charismatický optimismus osobnosti je prostě nezbytný. Tato kvalita může být „záchranným lanem“ v jakékoli obtížné situaci. A abyste se stali optimisty, musíte se pokusit hledat něco dobrého, a to i v nejtěžších a extrémních situacích.

3. Odvaha

To je kvalita, která dokonale charakterizuje charismatického muže. Mnozí se nemohou odvážit změnit zaměstnání, bydliště nebo cestovat do jiných zemí. Charismatický člověk je schopen dělat, co chce. Podstupuje rizika a nebojí se, bere je a dělá. A samozřejmě se tam nekončí. Hlavní věc je překonat pochybnosti a podniknout první kroky k dosažení tohoto úkolu.

4. Výmluvnost

Krásná gramotná řeč je klíčem k charisma. Na vaší řeči stojí za to tvrdě pracovat. Není třeba pamatovat na mnoho citátů slavných filozofů. Koneckonců, často jsou v konverzaci naprosto nevhodní. Neříkej mnoho zbytečných slov. Mělo by být stručné, jasné a věcné. V některých případech je lepší mlčet, než mluvit marně.

Psychologové také tvrdí, že významná část informací, které dostáváme od partnera, je vnímána námi prostřednictvím jeho verbálního chování. Jedná se o gesta, držení těla, úsměv, vnitřní odhodlání, zabarvení hlasu atd. Přesvědčivé zabarvení hlasu, blízký oční kontakt a schopnost správně používat řeč těla pomáhají oslovit publikum a upoutat pozornost.

5. Pověst

Charismatický muž si velmi váží své pověsti. A postoj lidí kolem vás závisí na tom, co si o vás myslíte. Pokud se ve vás zakořenilo charisma a vy jste získali respekt, můžete předpokládat, že jste učinili obrovský krok správným směrem. Osoba s charismatem vždy dodržuje své slovo a plní svůj slib. To jsou vlastnosti, které ostatní ocení. Pokud něco nedokážete splnit, pak je lepší mlčet, než dávat falešné sliby.

6. Smysl pro humor

Povinným a velmi disponibilním atributem charismatu je přítomnost smyslu pro humor. Schopnost vyvolat úsměv v osobě dokonale doplňuje soubor kvalit charismatického člověka. Člověk, který zachází s humorem a jeho činy, je skutečně sebevědomý člověk. Ale dělejte to s mírou, bez fanatismu. Podrobně mluvte o svých chybách a neúspěchech není dobrý nápad. Nedovolte, aby vás ostatní zesměšňovali. Také buďte opatrní s vtipy přátel a kolegů. Ve skutečnosti je smysl pro humor pro každého jiný a ne každý může pochopit a ocenit vtip, který jim zněl. Všichni lidé se liší věkem, stavem atd. Proto je lepší se držet omezených neutrálních vtipů. 

Nemyslete si, že charisma začnete mít, jakmile si všechny tyto zvyky osvojíte. Bude to trvat hodně času. V důsledku tvrdého tréninku trvajícího několik měsíců si však určitě začnete všímat výrazných změn v sobě. Je jen potřeba mít touhu a trpělivost. A všimnete si, jak se změnil postoj lidí kolem vás.