Jak prodloužit výdrž baterie vašeho chytrého telefonu? Změřte se na obrazovku, režim úspory baterie i bluetooth

Přidat na Seznam.cz

Vzpomínáte na doby, kdy mobilní telefony vydržely na jedno nabití baterie několik dní? Zdá se, že tyto časy jsou již daleko za námi. V dnešní době je kvůli mnoha funkcím chytrých telefonů obvykle musíme nabíjet každý den. Ale nebojte se, existují způsoby, které vám pomohou prodloužit výdrž baterie vašeho chytrého telefonu.

Telefony zhruba před deseti lety, které měly malé obrazovky a alfanumerické klávesnice, dokázaly na jedno nabití fungovat celé dny. Dnes je vzhledem k rostoucímu počtu funkcí a aplikací dostupných v chytrých telefonech takový výkon téměř nedosažitelný. Moderní chytré telefony jsou vybaveny stále většími bateriemi, ale zároveň mají mnoho funkcí, které efektivně „žerou“ energii baterie. Proto je často nezbytným doplňkem každého telefonu kvalitní powerbanka, kterou lze telefon nabíjet i během dne.

Telefony se nabíjejí každý den
V dnešní době je obtížné najít chytré telefony, které vydrží 2 – 3 dny bez nabíjení. Většina z nás stejně každý večer telefon připojí k síti, abychom ráno na displeji viděli úroveň nabití 100 %. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste se o baterii svého smartphonu starali a prodloužili její životnost.

Pokud vás zajímá, co dělat, když se baterie telefonu rychle vybíjí, máme pro vás několik rad. Zde jsou čtyři jednoduché tipy, které vám pomohou prodloužit životnost baterie smartphonu.

Ztlumte obrazovku
První se týká ovládání jasu obrazovky. Velké obrazovky jsou pro uživatele požehnáním, protože jim umožňují využívat velké množství obsahu v telefonu najednou. Na druhou stranu jsou však skutečnou noční můrou pro baterii. Každý displej potřebuje ke svému fungování velké množství energie, proto je důležité kontrolovat jas obrazovky. Čím jasněji displej svítí, tím více energie spotřebuje.

Pokud nepotřebujete plný jas obrazovky, nastavte jej podle okolních podmínek. Je také dobré zapnout tmavý režim v aplikacích, které to umožňují – to se osvědčí u telefonů AMOLED, kde není potřeba energie na zobrazení černé barvy.

Režim úspory baterie
Dalším tipem je zapnutí režimu úspory baterie. Díky této funkci telefon omezí běh aplikací na pozadí. Tento režim najdete v nastavení bez ohledu na to, jaký smartphone máte (iOS nebo Android). Telefon s aktivovaným režimem úspory baterie vydrží déle.

Software spuštěný na pozadí
Dále, pokud používáte smartphone se systémem Android, nezapomeňte, že aplikace spuštěné na pozadí spotřebovávají mnoho energie. Pokud tedy nepoužíváte software běžící na pozadí, vypněte všechny programy. Vyplatí se také zkontrolovat, zda v zařízení není příliš mnoho nepotřebných aplikací, které nepoužíváte. Pokud nějaké v zařízení máte a víte, že je v dohledné době nebudete potřebovat, odinstalujte je.

Vypněte Bluetooth
V neposlední řadě je dobré vypnout sdílení Bluetooth v okolí. Jedná se o funkci, která pomocí skenování bluetooth zjišťuje blízká zařízení. Když je povolena, telefon se bude moci připojit k zařízením ve vašem okolí. Chcete-li tuto možnost v telefonu se systémem Android zakázat, přejděte do nabídky Nastavení a poté v dolní části nabídky najděte kartu Google. Vyberte možnost Zařízení a sdílení a poté možnost Sdílení v blízkosti. Zde přesuňte posuvník možnosti Viditelnost zařízení do polohy vypnuto.

Zdroj: Myrepublic.net