Jak na ucpaný záchod, když nemáte zvon? Víme, jak na to

Přidat na Seznam.cz

Jste na dovolené a bydlíte v pronajatém domě se svými budoucími příbuznými. Oni vyrazí na nákupy do města a vy si říkáte, že je to skvělá příležitost postarat se o svou každodenní potřebu. Po dokončení úkonu spláchnete záchod. Ale voda začne stoupat nahoru místo dolů.

Aha. Ucpali jste záchod. To není dojem, v který jste doufali. „Žádný problém,“ pomyslíte si. „Prostě použiju zvon, abych to uvolnil.“

Podíváte se nalevo od záchodu. Podíváte se doprava. Uděláte několik otoček o 360 stupňů a podíváte se do všech koutů. Aha. Nikde není.

Nemáte ale úplně smůlu. S některými dalšími domácími potřebami můžete toto dilema vyřešit, aniž byste museli všem říkat, že jste jim vyřadili záchod z provozu.

Nalijte do záchodové mísy horkou vodu

Naplňte hrnec nebo džbán horkou vodou z vany. Nepoužívejte vařící horkou vodu! Pokud tak učiníte, může dojít k prasknutí porcelánového trůnu.

Z úrovně pasu nalijte horkou vodu do záchodové mísy.

Tlak padající vody v kombinaci s jejím teplem může pomoci uvolnit a uvolnit ucpanou mísu.

Přidejte prostředek na mytí nádobí

Pokud trik s horkou vodou nezabral, přidejte do mísy trochu tekutého mýdla na nádobí. Mýdlo způsobí, že ucpávka bude kluzká, a snad ji pomůže z potrubí odstranit.

Po přidání mýdla na nádobí nechte vše asi 20 minut odstát. Poté jej znovu propláchněte. Pokud se ucpávka stále nepohne, nalijte do záchodu další dávku horké vody. Můžete také vše zkombinovat hned od začátku tak, že do mísy nalijete hrnec horké vody smíchané s mýdlem na nádobí.

Kombinace octa a jedlé sody

Ucpaný záchod vyřešíme v páté třídě přírodovědecky tím, že v záchodě vytvoříme sopku z octa a jedlé sody. Do mísy přidejte šálek jedlé sody. Pomalu přilévejte ocet do toalety, dokud nedojde k šumivé chemické reakci. Doufejme, že se šumění rozpadne a ucpávku protlačí potrubím.

Vyzkoušejte záchodový kartáč

Záchodovou štětku můžete použít jako jakýsi píst. Strčte jej do otvoru záchodové mísy a pohybujte jím nahoru a dolů, jako byste se ponořovali. Tím zajistíte určitý sací účinek a zároveň rozbijete hmotu, která ucpává toaletu, a pomůžete ji zatlačit dolů.

Pokud nechcete, aby se kartáč pokryl… věcmi, které ucpávají toaletu, omotejte kolem kartáče před použitím igelitový sáček na potraviny.

Použijte drát

Vezměte drátěný věšák a narovnejte ho. Zasuňte jej do otvoru, abyste uvolnili a rozbili vše, co ucpání způsobuje. Dávejte pozor, abyste nepoškrábali porcelán na dně mísy!

Použijte dvoulitrovou láhev od limonády

Na tento úkon budete potřebovat gumové rukavice, protože budete strkat ruce do ucpaného záchodu. Berte to jako poslední pokus Butche Cassidyho a Sundance Kida o odstranění ucpaného záchodu bez použití zvonu.

Naplňte dvoulitrovou láhev od sodovky horkou vodou z vany. Přiložte palec v rukavici na otvor láhve a pak ji vložte do záchodové mísy. Začněte láhev mačkat, abyste vystříkli horkou vodu. Horká voda a tlak vody by měly ucpávku uvolnit.

Zdroj: artofmanliness.com