Jágr se vrátil na led. Pomůže Kladnu ze dna tabulky?

Přidat na Seznam.cz

Jaromír Jágr zatím v této extraligové sezoně na led do zápasů nenaskočil. Vysvětloval to chybějící tréninkovou zátěží. Vše ale může být brzy jinak, protože slavná „68“ začala trénovat. „Na led chodím proto, že nám chybí hráči. Někteří jsou zranění, další nám odjeli na reprezentační akci dvacítky. Chodím proto, aby se doplnil počet,“ řekl Jágr novinářům.

Protože náš (i evropský) nejlepší hokejita v historii definitivně neukončil kariéru, může se klidně stát, že nastoupí časem i do zápasů, třeba i proto, aby nakopl svůj kladenský tým, který je chvostu tabulky. „Musel bych cítit, že jsem v mužstvu platný. A je jedno, zda budu ve třetí nebo čtvrté pětce. Pokud to nebudu cítit, tak není potřeba, abych hrál,“ podotkl Jágr a pokračoval: „Dostávali jsme dost gólů, ale celkově je liga vyrovnaná. Je spousta týmů, které to mají nahoru dolů a jsou to možná daleko kvalitnější týmy než my. Taky mají problém s nevyrovnaností výkonů a dostávají se do krizí,“ uvádí „božský Jarda“ důvody, proč je Kladno na posledním místě naší nejvyšší hokejové soutěže.

Více pravděpodobnější je však, že Jágr nastoupí v rámci utkání pod širým nebem neboli na Winter Hockey Game.

Tento speciální zápas se měl uskutečnit už v předešlých dvou letech, ale vždy kvůli covidu to bylo odloženo. Původně se měla „zimní show“ uskutečnit ve Špindlerově Mlýně, v tuto chvíli zatím není jisté, kde by se venkovní zápasy měly konat. Kromě extraligového utkání by se v předprogramu měl uskutečnit i duel týmů z juniorské ligy.

Jaromír Jágr, který je spolupořadatelem této akce, více k Winter game neřekl. „Bude tisková konference, na které uslyšíte víc,“ dodal majitel Kladna.

Zdroj: isport.blesk.cz, idnes.cz