Italské město s krásnými plážemi zaplatí zhruba 660 tisíc korun každému, kdo se tam přistěhuje. Je to nabídka, která se neodmítá?

Přidat na Seznam.cz

Malebné městečko je obklopeno zelení a vzdáleno pouhých 15 minut od pláže. Ve starobylé oblasti se dříve pěstovaly olivy a domy tam jsou k mání od 590 tisíc korun s tím, že město poskytuje výplatu 660 tisíc každému, kdo se tam nastěhuje, uvedl server DailyMail. Proč to ale dělají?

Italské úřady chtějí omladit takzvané vesnice duchů ve venkovských oblastech po celé zemi. V posledních letech si lidé z celého světa, kteří sní o místě na slunci, kupují nemovitosti. Musí ale slíbit, že tato místa obnoví a revitalizují.

Podle místního radního lze peníze použít jak na koupi domu, tak na jeho rekonstrukci, přičemž domy jsou zde na prodej už od 590 tisíc.

„Lidem, kteří se sem chtějí přestěhovat a koupit si jedno z těchto opuštěných obydlí, nabídneme až 30 tisíc eur,“ řekl Alfredo Palese pro CNN. 30 tisíc eur je v přepočtu 730 tisíc korun.

Celkové finanční prostředky budou rozděleny na dvě části: jedna půjde na koupi starého domu a druhá část na jeho případnou rekonstrukci,“ dodal Palese.

Podobnou příležitost nabízí i na Sardinii, uvedl server SUNDAY WORLD.

Zdroje: DailyMail, CNN, SUNDAY WORLD